REKLAMA

13-tego gra Orkiestra

13 stycznia cała Polska będzie grała z Jurkiem Owsiakiem. 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się też w Nowej Rudzie i Radkowie.

Nowa Ruda
Występy sekcji tanecznych i instrumentalnych rozpoczną się o godz. 16:00. O godz. 18:00 na scenie w MOK-u pojawi się Rage Against The Machine-Tribute. W międzyczasie prowadzone będą licytacje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Rudzie odbędzie się bez wielkich gwiazd na scenie, ale z wielką pompą. Od rana na rzecz WOŚP-u kwestować będzie 60 wolontariuszy. - Wolontariuszy będzie tyle, co w roku ubiegłym. To liczba, którą wygenerował dla nas główny sztab WOŚP. To oni są tak naprawdę sercem orkiestry - mówi nam Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.
Licytacje
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to darczyńcy, którzy wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy, ale to również dary ludzi, dzięki którym prowadzone są licytacje. - Będziemy licytować m.in. obrazy podarowane przez Grupę Twórców Sztuki Alfa Art. i ceramikę. Swoje wyroby rękodzielnicze podarował nam Józef Kmita, który zajmuje się kowalstwem artystycznym i metoplastyką. Nie zabraknie też romantycznych kolacji w naszych restauracjach - zachęca do udziału w licytacjach Kołodziej.
Radków
Orkiestra zagra też w Radkowie. Tu kwestować będzie 33 wolontariuszy. Scena stanie w Rynku koło Ratusza. - Licytować będziemy m.in. gadżety przekazane przez Fundację WOŚP. Stadnina Koni "Kłodzka Róża” przekazała kubek i gliniane podkowy. Andrzej Bednarczyk, rzeźbiarz ze Ścinawki Dol. przekazał na licytację piękne płaskorzeźby wykonane w drewnie. Mamy maskotę żółwia zrobioną na szydełku. Mamy też anioły wykonane ze sklejki, świąteczne świeczniki i wiele innych pięknych przedmiotów - zachęca do udziału w radkowskiej licytacji Elżbieta Mielniczuk z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. Na radkowskiej scenie WOŚP wystąpią TENDYWAY, ALEXMAR i AMADEUSZ. Strażacy będą serwować gorącą grochówkę z kuchni polowej. Będą też występy sekcji tanecznych działających przy centrum kultury. Tradycyjnie wykąpią się również miejscowe morsy.
Bez fajerwerków
27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pierwszym finałem bez fajerwerków, wystrzałów i huku. Jurek Owsiak, szef WOŚP zrezygnował z hałasu na rzecz przyjaznego środowiska, przyłączając się do akcji bojkotującej pokazy sztucznych ogni.
Sprzęt WOŚP w naszym szpitalu
Od lat sprzęt zakupiony przez fundację trafia też na poszczególne oddziały noworudzkiego szpitala:
› Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wartość sprzętu: 93 900 zł
› oddział pediatryczny wartość sprzętu: 65 442 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 13-tego gra Orkiestra

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×