REKLAMA

Pierwszy krok do wymiany lamp?

foto: pixabay.com

Najpierw sprawdzają, co mają. Później chcą zacząć wymieniać.

Władze gminy Radków na poważnie przymierzają się do wymiany ulicznych latarni. Chcą na ten cel pozyskać kasę z Funduszy Europejskich. Wcześniej jednak muszą dokładnie sprawdzić, co dokładnie mają, a przede wszystkim w jakim jest to stanie. Burmistrz Jan Bednarczyk przyznaje jednak, że na razie chce wymienić tylko część lamp. - Nie w całej gminie będziemy wymieniać oświetlenie, bo w ramach różnych projektów wymieniliśmy już bardzo dużo lamp, a mamy ich ponad 2 tys. Zostały one wymienione m.in. na terenie zalewu, w Wambierzycach i w centrum Radkowa. Teraz otwiera się nabór do kolejnych ciekawych programów oświetleniowych, a jednym z warunków otrzymania dofinansowania są inwentaryzacja, audyt i odpowiednie porozumienia z Tauronem – wyjaśnia Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Samorządowcy z Radkowa chcą wnioskować o kasę w sierpniu. Jeśli uda się ją zdobyć, to do wymiany lamp dojdzie w Tłumaczowie, Ścinawce Gr., Ścinawce Dol. i Ścinawce Śr. - To nie tyle wymiana całości oświetlenia, a remont z częściową wymianą słupów i uzupełnieniem oświetlenia - zapowiada burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pierwszy krok do wymiany lamp?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×