REKLAMA

Wśród najlepszych

Trzy nasze schroniska znalazły się w pierwszej dziesiątce schronisk sudeckich w rankingu opublikowanym przez magazyn NPM Magazyn Turystyki Górskiej.

To ważna informacja dla miłośników gór i turystów, którzy nas odwiedzają. Góry Sowie i Góry Stołowe z roku na rok przyciągają coraz więcej podróżnych nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Z roku na rok coraz bardziej też rozwija się nasza baza agroturystyczna, a samorządy zaczynają wreszcie stawiać na turystykę. Ale mimo ogromnego wyboru wśród gospodarstw agroturystycznych prawdziwi miłośnicy gór wciąż najchętniej zatrzymują się w schroniskach. W rankingu magazynu NPM w pierwszej dziesiątce (na 18 schronisk w Sudetach) znalazły się trzy nasze. Na ósmym miejscu mamy Zygmuntówkę w Jugowie z liczbą punktów 66,8 na 100 możliwych. Schronisko PTTK Zygmuntówka, to jedno z nielicznych schronisk przedwojennych w Górach Sowich, które uniknęło dewastacji i nadal obsługuje ruch turystyczny. Zygmuntówka jest jedynym ocalałym z trzech dawnych i prężnie działających schronisk, w okolicy Przełęczy Jugowskiej. Siódme było schronisko na Szczelińcu z liczbą punktów 66,9. To schronisko dumnie wznosi się na wierzchowinie najwyższego szczytu Gór Stołowych na wysokości 905 m n.p.m., w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga, do którego nie dojedzie żaden pojazd. Dawno temu ludzie zafascynowani tym miejscem wybudowali tu 665 schodów oraz schronisko na szczycie – i tak pozostało do dziś. A turyści? Turyści co roku pokonują schody, by napawać się pięknem roztaczających się z góry widoków i klimatem jaki tworzy w tym miejscu schronisko. Na pierwszym miejscu uplasowało się zaś schronisko Pasterka, która zdobyła 83,2 punkty. Pasterka to kultowe schronisko w Górach Stołowych. Dom o zielonych schodach. Gdzie nie spojrzysz tam góry. Piękne góry i piękne widoki. Schronisko położone jest w miejscowości o tej samej nazwie. Jest miejscem przecięcia się kilku szlaków, lokalizacją przejścia granicznego turystycznego z Czechami, a także bazą wypadową w największe atrakcje okolicznych gór.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wśród najlepszych

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×