REKLAMA

Więcej za wodę i ścieki

Od kilkunastu tygodni w mieście i gminie Radków płacimy 19 groszy więcej za metr sześcienny wody i 2 zł 39 groszy więcej za ścieki.

Aktualne ceny wody i ścieków mają obowiązywać przez najbliższe trzy lata.
Kolejne podwyżki nie są planowane o ile nie będzie większych awarii i inwestycji. Wówczas potrzebne będą pieniądze, a tych najczęściej szuka się wówczas w kieszeniach mieszkańców. - My na razie żadnych inwestycji, których realizacja miałaby wpływ na ceny wody i ścieków nie przewidujemy - zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. Od 3 sierpnia więcej płacimy za wodę i ścieki. Aktualne ceny to 4,76 zł brutto za metr sześcienny wody plus 1,63 zł brutto opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości sieci wodo ciągowej oraz 8,26 zł brutto za metr sześcienny ścieków plus 1,63 zł brutto opłaty abonamentowej za utrzymanie w gotowości sieci kanalizacyjnej. - Poprzedni cennik był cennikiem rocznym. Do 3 sierpnia płaciliśmy 4,57 zł brutto za metr sześcienny wody i 5,92 zł brutto za metr sześcienny ścieków - przypomina Michał Punda. Z tym, że ta opłata abonamentowa była rozbita, w zależności od tego, czy ktoś np. chciał fakturę papierową, czy wystarczyła elektroniczna. Czy chodziło o budynek wielo czy jednorodzinny. - Teraz Wody Polskie wymusiły na nas jeden stały abonament - tłumaczy Punda. Aktualne ceny wody mają obowiązywać przez najbliższe trzy lata. - Z możliwością ich zmiany w każdej chwili - zaznacza Michał Punda. - Wszystko zależy m.in. od awarii lub realizowanych inwestycji. Wówczas zaczyna się szukać pieniędzy. Jednak tak jak mówiłem, my żadnych większych inwestycji, które wpłynęłyby na zmianę cen nie planujemy - dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Więcej za wodę i ścieki

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 29-11-2018

Dlaczego ścieki mają wyższe opłaty od wody??? Czy one są nam do życia potrzebne? ,zostały zrobione i teraz mieszkańcy płacą haracz już tyle lat a jeszcze ile będą płacić???co jeden prezes -dyrektor to stawki idą w górę i to w bardzo dużym tempie bo co roku . Wstyd dla włodarzy Gminy Radków!!!! a co mają awarie do podwyżek ceny wody i ścieków???

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×