REKLAMA

Decyzja sędziego to jedyny ratunek

foto: pixabay.com

6 lutego kłodzki Sąd Rejonowy zadecyduje, co stanie się z Panią Ulą z Bieganowa. Przemiłą kobietą, której chcą pomóc wszyscy i która zamyka drzwi przed każdym, kto wyciąga do niej pomocną dłoń.

- Termin rozprawy wyznaczono na 6 lutego - przyznaje sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. Do tego czasu nic się nie zmieni. Los Pani Uli z Bieganowa, która żyje bez wody, prądu, w zimnym mieszkaniu, bo zawalił się u niej komin, od dawna spędza sen z powiek sąsiadom, sołtysowi i gminnym urzędnikom. Wszyscy chcą pomóc, ale nikt nie może zmusić kobiety do przyjęcia pomocy. Pani Ula z kolei pomocy nie chce i wyrzuca każdego, kto puka do jej drzwi. - Nowe mieszkanie jest przygotowane od dwóch lat i wciąż czeka. Ta pani nie chce żadnej pomocy. Kuratora w listopadzie nie wpuściła. Dwa razy ekipa pogotowia przyjeżdżała, aby przebadać kobietę. Odmówiła. Ona po prostu chce być w tym domu. Nie przyjmuje od nas pomocy, nie przyjmuje nawet gorącego posiłku, czy ciepłych ubrań, bo i z tym do niej jeździliśmy - mówi nam Renata Wolan-Niemczyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie.
W sądzie jedyna nadzieja
Jedynym ratunkiem dla Pani Uli wydaje się być decyzja sądu o umieszczeniu jej w Domu Pomocy Społecznej bez jej zgody. Sprawa do kłodzkiego Sądu Rejonowego wpłynęła dwa lata temu. W styczniu 2017 r. Od tamtej pory nie zapadł żaden wyrok. Zostały zlecone badania psychiatryczne. Był stawiany opór. Kobietę trzeba było na nie doprowadzić siłą, co nie udało się za pierwszym razem. Czy 6 lutego Sąd wreszcie wyda wyrok, który być może uchroni Panią Ulę przed krzywdą, jaką teraz sama sobie wyrządza?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Decyzja sędziego to jedyny ratunek

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×