REKLAMA

Jak radny odpowiada na pytania dziennikarzy

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Był też osobą wielokrotnie wskazywaną do kontaktu z dziennikarzami na terenie powiatu kłodzkiego w sprawach dotyczących wyborów i pytań o kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Nasi dziennikarze postanowili zadać radnemu kilka powyborczych pytań.
Nasze pytania:
Jak ocenia Pan wyniki wyborów?
Czy jest Pan zadowolony z tego, że został Pan radnym sejmiku i jak Pana obecność w nim wpłynie na Nową Rudę. Jakie działania Pan podejmie, aby miasto lepiej się rozwijało?
Czy to prawda, że były problemy z zapełnieniem list Prawa i Sprawiedliwość do rady miejskiej i dlatego wzięto na nie dwie osoby (nazwisk osób nie ujawniamy)?
Czy może Pan zdementować plotkę, że dostali pieniądze za wpisanie ich nazwisk na listy kandydatów do rady miejskiej?
Czy jest Pan zadowolony z faktu, że Adrianna Mierzejewska dostała się do II tury w wyborach na wójta gminy? Czy to kandydatka Prawa i Sprawiedliwość, która z jednej strony zyskała poparcie PiS-u, a z drugiej na profilach społecznościowych w internecie odżegnuje się od PiS -u
Jerzy Dec odpowiada:
JERZY DEC ODPOWIADA:
Pani „pytania” zawierają głównie plotki i insynuacje. Nie będę się do nich odnosił. Czekam wciąż na przeprosiny po Pani wcześniejszych „sensacjach” co do mojej osoby. Czekam już długo”.
Jakie „sensacje”?
Zapytaliśmy zatem jakie „sensacje” radny ma na myśli. I tu konkretnej odpowiedzi znów zabrakło
„Jeśli jest problem z ustaleniem za co „GN” powinna mnie przeprosić to może warto sobie przejrzeć wasze archiwalne „wydania” - napisał do nas Jerzy Dec.

Najprawdopodobniej radny mówiąc o „sensacjach” na jego temat miał na myśli artykuł „Łatwo przyszło”, który ukazał się na łamach Gazety Noworudzkiej, a w którym opisaliśmy jak to Jerzy Dec z nauczyciela awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu. Pikanterii sprawie dodawał fakt, że w wyniku nowelizacji ustawy z 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (podpisanej przez prezydenta RP w październiku 2016 r.) wymóg organizowania konkursów na wyższe stanowiska w AMW został zniesiony.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (9): Jak radny odpowiada na pytania dziennikarzy

Obrazek użytkownika blur
 • blur
 • 15-11-2018

Teraz, po wyborach możecie go cmoknąć.
Obrazek użytkownika blur
 • blur
 • 15-11-2018

Teraz, po wyborach możecie go cmoknąć.
Obrazek użytkownika SGiBP
 • SGiBP
 • 15-11-2018

Nie wiem jak można było na niego zagłosować, głupcy tu mieszkają i tyle. Dec jest zwykłym partyjnym sprzedawczykiem bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji; dorobkiewiczem, który sprzedał skórę tanio i zrezygnował w pracy w NST tylko po to, aby objąć fuchę w AMW w bezczelny sposób, to jest bez konkursu, i to z nadania partii, która ma "prawo" w nazwie. W dodatku teraz dostał się do Sejmiku i stamtąd nas okrada. Ale przyjdzie kryska na Matyska - już w 2019 roku PiS straci władzę, a wówczas Dec wróci do Nowej Rudy z podkulonym ogonem niczym cesarz do Canossy, błagać o przebaczenie i poprzednie stanowisko w NST.
Obrazek użytkownika Wyborca
 • Wyborca
 • 15-11-2018

PiS w Nowej Rudzie wystawił tak słabego kandydata na burmistrza że nawet najwięksi sympatycy PiS nie potrafili wskazać jego zalet. A Dec wierzył że byle Zając mógłby kierować miastem. Może być mizerny, byle był od nas.
Obrazek użytkownika Emil
 • Emil
 • 15-11-2018

Dec w Nowej Rudzie dostał tylko nieco ponad 11% głosów. Ten nijaki Zając 2 razy więcej. Czyli to Zając powinien być teraz w jakieś spółce państwowej.
Obrazek użytkownika Nowak
 • Nowak
 • 15-11-2018

Ma Pan rację Panie Dec. Zgadzam się z Panem w 100% i popieram!!! To nie są merytoryczne pytania na które należałoby odpowiadać a ponadto odpowiedzi będą i tak skomentowane przez niby dziennikarzy. Boli go, że ojciec się nie dostał do sejmiku- to taki ich problem doszacowania:)
Obrazek użytkownika BMW
 • BMW
 • 19-11-2018

Dec BMW bierny mierny wierny
Obrazek użytkownika 1
 • 1
 • 19-11-2018

Kolejna klęska Deca: PiS w powiecie kłodzkim nie stworzył koalicji i jest w opozycji. A wystarczyło iść razem, a nie rozbijac się na frakcje posła i senatora.
Obrazek użytkownika dziadek 53
 • dziadek 53
 • 20-11-2018

On nigdy nie miał nic mądrego do powiedzenia jak nie miał ściągi, ale kasa, kasa, kasa. Ale co ON by zrobił w Nowej Rudzie ?

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×