REKLAMA

Góra Igliczna. Turyści chcą odsunąć rektora

Pomimo że to kościół katolicki, na pierwszy plan nie wysuwa się krzyż, a system kamer monitoringu i tablica z licznymi zakazami

Internauci podpisują petycję w sprawie odsunięcia księdza Andrzeja z sanktuarium. Ilu turystów już się podpisało?

Góra Igliczna. Internauci podpisują petycję w sprawie odsunięcia księdza Andrzeja z sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Igliczna, gdzie pełni on posługę jako rektor świątyni. Pod apelem skierowanym do biskupa świdnickiego w ciągu kilku dni podpisało się ponad 560 osób. Pod petycją podpisują się przede wszystkim turyści odwiedzający Kotlinę Kłodzką i okalające ją góry. 

Wnioskują o odsunięcie księdza z górskiego sanktuarium Maria Śnieżna, bo – jak uzasadniają - uczynił z kościoła twierdzę, a turystów traktuje jak intruzów. Wyrażamy protest przeciw panującej od lat fatalnej atmosferze, nieposzanowaniu ludzi przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, przez księdza rektora i jego pomocnicę – czytamy w uzasadnieni opublikowanym na stronie internetowe petycje obywatelskie. - Żądamy odsunięcia księdza z zajmowanej funkcji, bo zmienił on charakter Sanktuarium z otwartego na pielgrzymów i turystów, w "twierdzę" z atmosferą zagrożenia – dodają. Zdaniem autorów petycji, ludzie odwiedzający górską świątynię traktowani są jak intruzi, a krzyk i agresja to chleb powszedni. Przypomniano także to, że ks. Andrzej poraził kilka lat temu paralizatorem jednego z turystów. Zrobił to na oczach dzieci, w biały dzień, bez wyraźnego powodu.

Duchowny został za to prawomocnie skazany na 10 miesięcy prac społecznych. - Kustosz zastrzegł historyczną nazwę "Maria Śnieżna". Tylko sobie zostawił prawo handlowania wizerunkiem Sanktuarium, wywołując dodatkowo konflikty, gdy ktoś usiłuje zrobić zdjęcie. Poza tym reglamentowany jest dostęp do tarasu widokowego przed Sanktuarium, do którego prowadzą szlaki turystyczne. To od humoru księdza i obsługi zależy, czy ktoś zostanie tam wpuszczony – to kolejne zarzuty pod adresem księdza. - Dość prywaty, poniżania wiernych i braku szacunku dla powierzonego księdzu Sanktuarium Żądamy przywrócenia tego miejsca wiernym! Kościół dla wiernych, a nie wierni dla kościoła – puentują autorzy petycji. Wkrótce okaże się, czy kilkaset podpisów pod petycją wywrze na biskupi wrażenie i skłoni hierarchę do działania. Gazeta Kłodzka kilkukrotnie pisała do Kurii Świdnickiej w sprawie ks. Andrzeja, ale ani razu nie dostała odpowiedzi.

 

DOWIEDZ SIĘ, JAK SPĘDZIĆ WALENTYNKI W NASZYM POWIECIE

SPRAWDŹ, CZY NASZE KINA BĘDĄ NORMALNIE DZIAŁAŁY

ZOBACZ, JAK BARDZO SĄ OBLEGANE STOKI NARCIARSKIE W NASZYM POWIECIE

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Góra Igliczna. Turyści chcą odsunąć rektora

Obrazek użytkownika turysta
  • turysta
  • 17-02-2021

Czarne sukienki panoszą się coraz bardziej. Najwyższa pora na obywatelskie zatrzymanie.
Obrazek użytkownika Leszek Kumor
  • Leszek Kumor
  • 18-02-2021

@ turysta. Proszę nie uogólniać. Zawsze, w każdej społeczności, znajdą się czarne owce. Dotyczy to również świeckich i to na wysokich stanowiskach

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×