REKLAMA

86 mnl zł na drogi

Zarząd województwa dolnośląskiego przeznaczył ponad 86 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na drogi lokalne na Dolnym Śląsku

Z Pieniądze trafią do powiatów: kłodzkiego, bolesławieckiego, jaworskiego i wrocławskiego oraz gmin: Jawor i Legnica.

Wnioski o dofinansowanie można było składać do 13 czerwca 2016. Wpłynęło 14 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 150 mln złotych, czyli prawie 175% alokacji dostępnej na konkurs. Do oceny merytorycznej, po weryfikacji technicznej i ocenie formalnej, skierowano 12 projektów, ostatecznie zarząd województwa rekomendował do dofinansowania 6 projektów na łączną kwotę 86 mln zł.

- Po rozstrzygnięciach dotyczących dróg wojewódzkich i obwodnic to kolejna pula środków na rozwój sieci drogowej na Dolnym Śląsku. Tym razem wspieramy drogi lokalne, które mają szczególne znaczenie z punktu widzenia włączania poszczególnych obszarów regionu w międzynarodową sieć komunikacyjną TEN-T oraz pozwalają na budowanie łączności z przejściami granicznymi, terminalami towarowymi, czy też obszarami strategicznej aktywności gospodarczej – podkreślał Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Premiowane były również przedsięwzięcia o największej liczbie kilometrów przebudowanych dróg oraz realizujące cele wynikające z założeń Strategii Województwa Dolnośląskiego 2020. Rozstrzygnięcie konkursu pozwoli na zbudowanie ponad 30km dróg na terenie województwa.

Projekty wybrane do dofinansowania:

Tytuł projektu

Całkowita wartość projektu

1
Przebudowa drogi powiatowej Nr 2271 D Osiecznica – węzeł autostradowy (Luboszów) A18 – granica powiatu (Rudawica) (skomunikowanie jednostki wojskowej, w której będą stacjonowały wojska amerykańskie)
Powiat Bolesławiecki
26 340 009,87 zł

2
Przebudowa drogi powiatowej nr 3274 D Mostowice – Poniatów – Niemojów – Lesica – Międzylesie na odcinku Międzylesie – Przejście Graniczne w Niemojowie.
Powiat Kłodzki
6 508 595,62 zł

3
Przebudowa ulicy Cukrowniczej wraz z towarzyszącą infrastrukturą łączącą się z drogą krajową
Gmina Jawor
12 042 434,64 zł

4
Przebudowa drogi powiatowej nr 2000D na odcinku od zjazdu z autostrady A4 przez miejscowości Kilianów, Piławę, Milin do Mietkowa, która stanowi bezpośrednie połączenie z siecią TEN-T obszarów aktywności gospodarczej powiatu wrocławskiego i powiatu świdnickiego
Powiat Wrocławski
18 773 247,00 zł

5
Poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej 2184D- etap I,II,III
(skomunikowanie terenu przyszłej inwestycji Mercedesa)
Powiat Jaworski
3 598 468,23 zł

6
Modernizacja trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z siecią TEN-T i dróg krajowych - przebudowa ul. Jaworzyńskiej
Gmina Legnica
51 129 473,65 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 86 mnl zł na drogi

foto: pixabay.com

Z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Rośnie też liczba zgonów na raka w powiecie kłodzkim.

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×