REKLAMA

Nowa Ruda. Będą premie dla urzędników?

Nowa Ruda. Będą premie dla urzędników?

Nowa Ruda. Premier zamraża przedświąteczne nagrody. Co zrobi Kiliński, Bednarczyk i Mierzejewska z wypłatą dodatkowej kasy dla swoich pracowników?

Nowa Ruda. Kiliński nie wypłaci premii? - Nie planowałem wypłat nagród dla urzędników. To są nagrody uznaniowe. To nie są nagrody obowiązkowe. My ich nie planowaliśmy w budżecie z uwagi na trudną sytuację jaką mamy w związku z pandemią - przyznaje Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.

 

Radków nie szuka oszczędności

Burmistrz Radkowa nie będzie szukał oszczędności w kasie przeznaczonej na nagrody i premie dla swoich pracowników. - To nie jest tak do końca, bo pan premier jeszcze nic konkretnego nie powiedział. A to co mówi, mówi wedle zasady – mówi co wie, nie wie co mówi. Nie mówi tego wyraźnie. Jeśli on mówi o budżetówce, to nas to nie dotyczy. Jeżeli chodzi o wójtów i burmistrzów to nam już dawno zabrano premie, nagrody, nie mamy prawa ich otrzymywać, „13” nam co roku warunkują. Zabrano nam 4 lata temu z pensji po 2 tys. bo tak uznał naczelnik państwa – przypomina Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Natomiast my jesteśmy samorządem i ja nie biorę pod uwagę tego gadania. Jeżeli mam i będę miał środki finansowe, będę stosował podwyżki dla pracowników i uposażenia, a także nagrody i premie zgodnie z procedurą jaką mam w statucie i z tym, na co sobie pracownicy zasłużyli. Moi pracownicy już w tym roku otrzymali podwyżki, nagrody, a jak będę miał pieniądze, to będę ich nadal premiował i nagradzał – zapewnia Bednarczyk. Radkowscy urzędnicy mają powody do zadowolenia, ale mogą nie mieć ich pracownicy noworudzkiego ratusza.

 

Zobacz, jakim powietrzem oddychają mieszkańcy Nowej Rudy

 

Dowiedz się, jak będzie wyglądał w tym roku Sylwester

 

Tajemnica w gminie?

Nie wiemy natomiast jak będzie wyglądała sytuacja w Urzędzie Gminy Nowa Ruda i czy podwładni wójt Mierzejewskiej mogą liczyć w tym roku na dodatkową kasę. Nie wiemy, bo mimo tego, że wysłaliśmy do wójt zapytanie o to, tradycyjnie nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi.

 

Sprawdź ile osób zachorowało na koronawirusa 18 grudnia

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nowa Ruda. Będą premie dla urzędników?

Obrazek użytkownika Edward Twardy
  • Edward Twardy
  • 18-12-2020

Mam nadzieję że ta Pani na którą niestety oddałem dwa razy głos zniknie bezpowrotnie z życia samorządowego skoro nie rozumie tak prostej rzeczy że ma obowiązek udzielenia informacji bo to są nasze pieniądze nasze czyli podatników!! czyli publiczne i obowiązuje tu jawność.

Kłodzko: Na ul. Podgrodzie doszło do kolizji 2 aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×