REKLAMA

Miliony z 500+

Ponad 1,1 mld zł trafiło do dolnośląskich rodzin w ramach programu Rodzina 500 plus

Z danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że od kwietnia 2016 r. do stycznia 2017 r. do rodzin z powiatu kłodzkiego trafiło prawie 62 mln zł. Zasiłki są obecnie wypłacane na 12 781 dzieci. Najwięcej zasiłków wypłacono w gminach miejskiej i wiejskiej Kłodzko. W gminie miejskiej, bo jest tam najwięcej dzieci, w gminie wiejskiej, bo tam największy ich procent został objęty programem. - Dzięki programowi sytuacja finansowa dolnośląskich rodzin uległa poprawie. Zmniejszył się poziom ubóstwa w rodzinach otrzymujących pomoc na wychowywanie dzieci - twierdzi Paweł Hreniak, wojewoda Dolnośląski. Świadczenie wychowawcze otrzymuje 91,5 tys. pierwszych dzieci w rodzinach oraz 146,5 tys. drugich i kolejnych dzieci w rodzinie. Według informacji zebranych przez DUW niektóre rodziny przestają korzystać ze świadczeń pomocy społecznej. Dotyczy to zwłaszcza pomocy finansowej na dożywianie dzieci i młodzieży oraz rzeczowej pomocy żywnościowej. Zdaniem urzędników z DUW bezzasadne okazały się obawy marnotrawienia świadczeń wychowawczych. Od startu programu do stycznia tego roku na Dolnym Śląsku przeciętna miesięczna liczba świadczeń wypłacanych w formie rzeczowej lub opłacania usług wyniosła 653 (w 143 rodzinach). Stanowi to zaledwie 0,27 procent wszystkich wypłacanych świadczeń. Odsetek rodzin, które mają zamienione świadczenie pieniężne na rzeczowe, jest jeszcze niższy i kształtuje się na poziomie 0,08 proc. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko. Natomiast w przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze (lub jedyne) dziecko.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Miliony z 500+

Obrazek użytkownika Ala
  • Ala
  • 14-03-2017

Korzystają polskie dzieci , korzysta na tym polska gospodarka , ograniczona jest bieda , a tam gdzie bieda to i patologia , a co się urwało z tego tytułu , karuzela podatkowa już podatki większe wpływają do skarbu państwa tam gdzie ich miejsce , a nie miliony wyłudzane z tytułu Wat trafiały w ręce nielicznych cwanych , straciły chwilówki już bieda ich nie potrzebuje , urwało się wyłudzanie , mieszkań gruntów domów . A jednak można pamiętajcie o tym przy wyborach , Polacy stawiajcie na patriotów .

foto: użyczone

Gehenna trwa od kilku lat, a sąsiedzi codziennie zastanawiają się, czy nie wylecą w powietrze. Jak mówią - nie radzą już sobie z tym problemem.

27 października Nową Rudę odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Specjalnie dla naszych czytelników, Panowie odkrywają cząstkę siebie i zdradzają, czym nas już niedługo zaskoczą.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×