REKLAMA

Dla kogo Szlachetna Paczka?

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Przez cały rok łączy biednych i bogatych.

Mowa o Szlachetnej Paczce i jej wolontariuszach, którzy jak co roku w okresie zimowo -świątecznym wspierają potrzebujących. Sprawdzamy, czy i w naszym regionie są osoby, którym ta pomoc jest potrzebna.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki wydobywają z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego. W tym projekcie konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki mają być impulsem do zmiany. Wszystko odbywa się tu etapowo. Zaczyna się od rekrutacji i szkolenia wolontariuszy. Później powstaje baza rodzin, do których trafią paczki. W połowie listopada baza ta zostaje otwarta, a darczyńcy przez trzy tygodnie mogą wybierać rodziny. Początek grudnia to czas, kiedy darczyńcy przywożą stworzone paczki do wspólnego magazynu, a następnie rozwożą je do wybranych rodzin. W ostatnim etapie projektu ruszają tzw. paczki specjalne - dla seniorów, lekarzy, prawników, biznesu. Co roku do projektu włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
Są wśród nas
Szlachetna Paczka trafi też do rodzin z centrum Nowej Rudy, dzielnicy Słupiec oraz z Jugowa. - Na terenie miasta i gminy Nowa Ruda paczki trafią do: jednej rodziny dotkniętej przez nieszczęście, dwóch rodzin które borykają się z chorobą i niepełnosprawnością, dwóch rodzin gdzie dziecko lub dzieci wychowuje samodzielny rodzic i do jednej rodziny wielodzietnej - mówi nam Maria Szajny ze sztabu Szlachetnej Paczki.
Kto może dostać Szlachetną Paczkę?
Rodziny, włączone do programu, do których trafi Szlachetna Paczka muszą spełniać przynajmniej jedno z kryteriów: rodzina wychowuje dziecko ciężko chore lub niepełnosprawne; przewlekła choroba lub niepełno- sprawność jednego z członków rodziny znacząco wpływa na obniżenie standardu jej życia; jeżeli w rodzinie wielodzietnej starania rodziców nie są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków rozwojowych i edukacyjnych; programem są też objęte osoby starsze, dotknięte przez zdarzenia losowe; dziecko jest wychowywane przez samodzielnego rodzica w trudnej sytuacji materialnej; pomocą objęte są też osoby, które zaczynają samodzielne życie lub odbudowują je na nowo (mogą nimi być np. absolwentki Domu Samotnej Matki lub absolwenci Domu Dziecka)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dla kogo Szlachetna Paczka?

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Kłodzku będą kontrolować przewoźników, ale muszą mieć do tego podstawy.

foto: fb UM w Nowej Rudzie

O czym mówią radni na sesjach i jak głosują? Teraz każdy mieszkaniec będzie mógł być uczestnikiem sesji rady nie wychodząc z domu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×