REKLAMA

Tylko 32 osoby

foto: pixabay.com

Ankiety zostały wypełnione, złożone i zweryfikowane przez urzędników. Zainteresowane mieszkaniami w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” były zaledwie 32 osoby.

W lutym mieszkańcy zainteresowani mieszkaniami z rządowego programu, które mają zostać wybudowane także w Nowej Rudzie mogli wypełniać i składać ankiety, które pozwolą ocenić jak duże jest zapotrzebowanie na lokale, o jakim metrażu i jakiej wysokości czynsz za nie są w stanie płacić mieszkańcy. Wypełniono 32 ankiety.

Tak mieszkańcy odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie.

Wielkość mieszkania:

do 30 m² – 3 os.
do 45 m² – 14 os.
do 56 m ² – 8 os.
powyżej 56 m ² – 7 os.

Maksymalna wysokość czynszu:

od 15 zł do 18 zł – 19 os.
do 20 zł – 13 os
do 25 zł i więcej – 0 os

Wybór opcji:

Wynajem – 5 os
wynajem z dojściem do własności – 27 os

Wyposażenie mieszkania:

stan deweloperski – 7 os ( 2 osoby nie zaznaczyły nic )
stan wykończony – 23 os

Dochody netto na jednego członka rodziny:

od 500 zł do 1000 zł - 11 os.
od 1000 zł do 2000 zł – 13 os.
od 2000 zł do powyżej - 8 os

Obecne miejsce zamieszkania:

Nowa Ruda – 8 os
Drogosław – 6 os
Słupiec - 14 os
Poza miastem - 5 os

Ponoszone koszty miesięczne z tytułu czynszu lub wynajmu mieszkania:

powyżej 1000 zł – 8 os
od 501 do 1000 zł - 16 os
nie więcej niż 500 – 5 os
nie ponoszę żadnych kosztów – 3 os

Ankieta zawierała też m.in. pytania o źródło dochodów, liczbę osób należącą do gospodarstwa domowego i o posiadanie samochodu. Z 32 osób, które wypełniły ankietę jedna osoba wymaga przystosowania mieszkania dla potrzeb osoby niepełnosprawnej ruchowo. 4 osoby obecnie starają się o przydział mieszkania komunalnego, a 8 poszukuje go na wolnym rynku.

Co dalej?
Urzędnicy ankiety zweryfikowali. Teraz musi to zrobić BGK Nieruchomości. Miasta zostały podzielone na tzw. pakiety. W pakiecie I są: Środa Śląska, Wołów, Strzelin i Jaworzyna Śląska. W pakiecie II: Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie i Kudowa Zdrój. Do którego pakietu przystąpić, zastanawiają się włodarze miast Szczawna Zdroju i Strzegomia. Żeby BGKN rozpoczął dalsze rozmowy w temacie kolejnego etapu realizacji programu, każdy pakiet musi wykazać, że inwestycja będzie realizowana za ok. 20 milionów zł.
Pod koniec marca odbędą się spotkania i rozmowy włodarzy poszczególnych miasta. Dla miast z pakietu I spotkanie odbędzie się w Środzie Śląskiej, dla pakietu II w Ząbkowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tylko 32 osoby

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×