REKLAMA

Rozwój internetu z Funduszy Europejskich

Uważasz, że teraz korzystasz z bardzo szybkiego internetu i nie załatwisz już nic więcej za pośrednictwem globalnej sieci? W najbliższych latach możesz się mile zaskoczyć dzięki projektom dofinansowanym z Funduszy Europejskich

Wzrośnie prędkość z jaką przesyłasz dane, czy przeglądasz zawartość stron internetowych. A stanie się tak dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa (POPC). Jednym z jego priorytetów jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Pieniędzy na dofinansowanie takich projektów (maksymalnie 85-procentowe dofinansowanie kosztów kwalifikowanych) jest naprawdę sporo. Tylko na projekty polegające na budowie sieci dostępu nowej generacji (NGA) jest 3 mld zł. O przyznanie Funduszy Europejskich mogą starać się przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Nie tylko olbrzymie korporacje, ale też małe firmy, które chcą, aby ich obecni i przyszli klienci poruszali się w internecie ze średnią przepustowością co najmniej 30 Mb/s.

 

❱❱ Idź na szkolenie

Z funduszy zarezerwowanych na program Polska Cyfrowa można się także szkolić. 8 kwietnia zakończono nabór wniosków o dofinansowanie z działania „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Spośród 16 złożonych wniosków wybrano 4 projekty, które zostaną dofinansowane, łącznie kwotą wynoszącą ponad 39 mln zł. Projekty polegają przede wszystkim na organizowaniu szkoleń rozwijających umiejętności komputerowe. Jeśli chcesz wziąć udział w takim szkoleniu możesz wyszukać informacje na ten temat poprzez wpisanie jednej z czterech nazw projektu w wyszukiwarce na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov. pl (E-kompetencje bez barier; Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej - podnoszenie kompetencji cyfrowych osób powyżej 18 roku życia; e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści; „E-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE”).

 

❱❱ Przeszkolą nauczycieli

Bagatela 124 mln zł zarezerwowano na szkolenia nauczycieli, którzy myślą poważnie o nauczaniu programowania swoich uczniów. Na razie nie wiadomo, kto i kiedy będzie organizował takie szkolenia. Trwa nabór wniosków od m.in. organizacji pozarządowych, czy szkół wyższych.

 

❱❱ Dla programistów

Wiadomo już za to, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dostało ponad 106 mln zł na wsparcie uzdolnionych programistów, którzy zajmują się rozwiązywaniem zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych. Pieniądze są przeznaczane m.in. na podniesienie kompetencji zdolnych programistów/zespołów interdyscyplinarnych z udziałem programistów, a także umiejętności w zakresie zarządzania projektem i rozumienia procesów produkcyjnych, logistycznych i organizacyjnych oraz przedsiębiorczości.

 

❱❱ Załatw przez internet

Natomiast 200 mln zł przeznaczono na projekty związane z rozwojem e-usług publicznych, czyli m.in. takich, dzięki którym nie wychodząc z domu możesz np. złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia. Ale współfinansowane są nie tylko tego typu projekty.

Kolejne ponad 25,6 mln zł przeznaczono na dofinansowanie takich projektów realizowanych z myślą o mieszkańcach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nabór wniosków o dofinansowanie już się zakończył.

 

Można jeszcze się starać pozyskać dofinansowanie z programu Polska Cyfrowa

 

>> Z działania Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach nabór wniosków trwa od 31 października do 9 stycznia 2017 r.

 

>> Z działania Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej nabór wniosków trwa do 30 listopada 2016 r.

 

O programie Polska Cyfrowa dowiesz się więcej ze strony internetowej: www.polskacyfrowa.gov.pl

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozwój internetu z Funduszy Europejskich

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×