REKLAMA

Górnicy będą świętować

foto: pixabay.com

Trwają przygotowania do 48 edycji „Karczmy Piwnej Gwarków Noworudzkich”. Za dwa miesiące górnicy będą świętować, bawić się i kultywować górnicze tradycje. Ale jak zapewniają, bez tematów politycznych.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznej Karczmy Piwnej bawić się będzie ok. 500 osób. - Karczma jak zwykle, zgodnie z tradycją, odbędzie się w ostatni piątek listopada – mówi nam Jan Podgórski, współorganizator imprezy. - Nasza karczma w tym roku to już jest 48, dochodzimy do 50. Nie ma kopalń, a my tradycje górnicze kultywujemy dalej. Myślę, że do tej 50 dociągniemy jak sił starczy i nikt nie będzie przeszkadzał - ocenia Podgórski. Szczegółów imprezy organizatorzy jeszcze zdradzać nie chcą, bo jak mówią trwają przygotowania ale na pewno będzie dużo humoru i śpiewu. - Zero polityki. Zero. Nasza karczma jest apolityczna. Nigdy nie braliśmy tematów politycznych, dlatego zawsze jest wesoło. Tak przynajmniej sądzimy. Program piszemy sami. Jest dużo humoru, śpiewu, śmiesznych tekstów napisanych na różne instytucje i osoby. Dlatego ma ta impreza wzięcie, bo ludzie przychodzą nie tylko wypić piwo, ale też się pobawić - tłumaczy Jan Podgórski. Górnictwa nie ma u nas od lat. Tradycje górnicze są kultywowane nadal, a w karczmach uczestniczą też młodzi ludzie. Średnio podczas każdej imprezy bawi się ok. 150 młodych osób. Tegoroczna karczma odbędzie się w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w dzielnicy Słupiec. Rozpocznie się 29 listopada o godz. 17:00.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Górnicy będą świętować

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×