REKLAMA

Proszą spółdzielców i urzędników o ulgi

foto: pixabay.com

Nasi przedsiębiorcy poprosili o ulgi w czynszach.

- Zwróciły się do nas dwa zakłady fryzjerskie i dwa lokale gastronomiczne. Wszystkie lokale otrzymały odpowiedź, że na okres kiedy nie mogą prowadzić działalności będą miały obniżony czynsz do poziomu kosztów, które ponosi spółdzielnia. My płacimy podatek od nieruchomości, wieczyste użytkowanie, amortyzację itp. - ujawnia Wiktor Muszyński, prezes Spółdzielni w Nowej Rudzie. - Zwróciły się też do nas trzy sklepy spożywcze, ale tych przedsiębiorców skierowaliśmy po pomoc do urzędu jeżeli mają zmniejszone obroty, bo sklepy funkcjonowały cały czas. Negatywną odpowiedź dostały też dwa inne lokale usługowe - dodaje Muszyński.
Z lokatorów nikt nie wystąpił o umorzenie czynszu. - I tak nie ma takiej możliwości, bo wiązałoby się to z koniecznością pokrycia tych kosztów przez sąsiadów. Natomiast kilka osób wystąpiło o możliwość spłaty zadłużenia na raty i zgodziliśmy się - przyznaje Muszyński. Podobne wnioski trafiły też do kierownictwa Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” w dzielnicy Słupiec. - Do nas wpłynęły dwa wnioski od najemców lokali użytkowych – mówi Jan Iwanicki, prezes „Górnika”.

Ulgi w czynszach?

- W okresie od 15 marca do 14 maja do nas wpłynęło 7 wniosków od najemców lokali użytkowych o umorzenie czynszu za najem, które po weryfikacji przekazano do właściciela, czyli gminy - mówi Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Lokatorzy złożyli też 10 wniosków z prośbą o rozłożenie zaległości na raty. Pozytywnie rozpatrzono 7 z nich.

Urzędnicy rozłożą na raty?

Również do noworudzkiego ratusza wpływały wnioski o umorzenie podatku, odroczenie płatności lub rozłożenie jej na raty. Do 18 maja wpłynęło kilka wniosków: 4 dotyczące podatku od środków transportowych (2
w toku, 2 wnioski bez rozpatrzenia w związku z brakiem złożonej corocznej deklaracji z tytułu środków transportowych), 11 wniosków dotyczących podatku od nieruchomości (6 w toku postępowania
podatkowego, 1 wniosek rozpatrzony negatywnie, 3 wnioski wycofane na wniosek podatnika, 1 wniosek pozostawiony bez rozpatrzenia), 1 wniosek dotyczący umorzenia karty podatkowej za marzec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Proszą spółdzielców i urzędników o ulgi

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Fot. Gmina Nowa Ruda

Wczoraj w Wałbrzychu nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Czerwieńczyce, OSP Bożków i OSP Włodowice otrzymały promesy na zakup sprzętu oraz wyposażenia strażackiego w ramach programu "Mały Strażak" na łączną kwotę 32 324,00 zł. Jednostki te aplikowały do programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×