REKLAMA

Smród wrócił jak bumerang

Smród powrócił ale...tylko na chwilę.

Pan Tomasz poprosił naszych dziennikarzy, aby w imieniu mieszkańców zapytali prezesa Noworudzkich Usług Komunalnych, dlaczego z terenu dawnego wysypiska śmieci przy ul. Niepodległości znów tak strasznie śmierdzi?

- Teraz ul. Słoneczna. Kiedyś smród szedł w drugą stronę. Dzisiaj tak śmierdziało, że nawet pies nie chciał siedzieć na dworze. Od czasu do czasu trochę stamtąd czuć, ale od kilku dni to się nasiliło – mówi nam pan Tomasz.
Prezes tłumaczy i przeprasza
Wyjaśnienie sprawy wziął na siebie Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych - Przywożą nam kompost niespełniający warunków. Jest to odpad przeznaczony do rekultywacji, który jest zasypywany ziemią. Firma, która nam go dostarcza miała problem z samochodem. Dwa dni kompost leżał zakryty na samochodzie. Zgnił. Kiedy go rozrzucili, odpad było czuć – informuje Grzegorz Kuzak. Ja już zwracałem tej firmie uwagę, żeby ładowali świeży kompost, żeby on tak nie cuchnął. Obiecali nam, że już do tego nie dojdzie, ale ja będę jeszcze raz z nimi rozmawiał – zapewnia.
Trwa rekultywacja
Na łamach naszej gazety spółka zadeklarowała, że w tym miejscu nie będzie już wysypiska, a tego właśnie najbardziej obawiali się mieszkańcy. Teraz trwa rekultywacja terenu, która zakończy się w przyszłym roku - W tej chwili mamy ok 60% zrealizowanej rekultywacji, która potrwa do przyszłego roku, łącznie z nasadzeniami. Jeżeli o nie chodzi, to będziemy chcieli wydłużyć czas, bo wiosenne deszcze wszystko rozmyły. Teraz przykrywamy kompost ziemią i uzupełniamy ubytki – informuje prezes NUK-u. Do wiosny przyszłego roku potrwa rekultywacja. Wszystko robimy naszymi środkami, sposobem gospodarczym – dodaje. Przypomnijmy, że to nie pierwsza skarga mieszkańców na nieprzyjemny zapach. Już raz Noworudzkie Usługi Komunalne za niego przepraszały. Jednak dziś, prezes Grzegorz Kuzak prosi mieszkańców o cierpliwość, bo dopóki trwa rekultywacja, od czasu do czasu w powietrzu może unosić się smród. Prezes zapewnia też, że firma, która dostarcza kompost, dostarczy urządzenie, które będzie ten zapach pochłaniać. Jednocześnie podkreśla, że będzie reagował, jeżeli sytuacja będzie się nagminnie powtarzała.
Nowy trop ?
Grzegorz Kuzak sprawdzi jeszcze jeden trop w tej sprawie. - Przez cały weekend ktoś na pola wyrzucał obornik i smród był nie do wytrzymania. Nie wiemy kto to wyrzuca, ale sprawdzimy – zapewnia Grzegorz Kuzak, prezes NUK-u.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Smród wrócił jak bumerang

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×