REKLAMA

Usuną azbest

Azbest zniknie z sześciu miejsc na terenie Nowej Rudy. Gdy będzie usuwany, warto nie przebywać w pobliżu.

Choć do przetargu na usuwanie azbestu stanęły trzy firmy (Logistyka Odpadów z Katowic, Środowisko i Innowacje z Warszawy, „EKO-MIX” z Wrocławia), to jego usuwaniem w tym roku zajmie się firma ze stolicy. Jej przedstawiciele złożyli najkorzystniejszą ofertę władzom Nowej Rudy. Firma zajmie się demontażem pokryć dachowych zawierających azbest oraz pokryć ścian budynków mieszkalnych i inwentarskich wraz z ich transportem i unieszkodliwieniem, czyli zdeponowaniem na składowisku odpadów niebezpiecznych). Koszt: 810 zł za 1 Mg odpadów. Oprócz tego firma usunie odpady zawierające azbest, składowane na posesjach. Koszt: 486 zł za 1 Mg odpadów. Skąd zniknie azbest? - Złożonych zostało 6 wniosków. 3 w Drogosławiu, 2 w Słupcu + ogrody - informuje Krzysztof Czajka z Urzędu Miasta. Pamiętajmy, że azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Jego szkodliwe działanie może się ujawnić nawet po kilkudziesięciu latach. Azbest jest przyczyną pylicy azbestowej, chorób opłucnej (w tym międzybłoniaka) oraz nowotworów (raka oskrzela, jajnika, nerki i krtani).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Usuną azbest

Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×