REKLAMA

Bednarczyk straszy sądem

Gdzie trafiają ziemia i gruz wywożone z terenu budowy basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie? Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa twierdzi, że na teren jego gminy. Wykonawca prac Michał Malik podkreśla, że do złamania prawa na pewno nie doszło.

- Ziemia jest wywożona na teren mojej gminy - mówi zbulwersowany Jan Bednarczyk. - Prowadzimy dochodzenie we własnym zakresie. Sprawa będzie kierowana do przedsądowego postępowania - dodaje burmistrz. - Postępowanie jest prowadzone w oparciu o kodeks wykroczeń i posiłkujemy się kodeksem karnym - potwierdza słowa burmistrza Leszek Dorszewski, szef miejscowych strażników miejskich. - Do czasu skierowania sprawy do sądu, nie ujawnia my szczegółów postępowania. Odpady, które trafiają na teren gminy pochodzą z inwestycji realizowanej na terenie Nowej Rudy - zaznacza strażnik miejski.
Legalne ziemia i gruz
Inwestycja, o której mowa to budowa basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Basen buduje fi rma „Kwadros” należąca do Michała Malika. Wykonawca sądu się nie obawia, bo jak mówi, wszystko jest legalne. - Sprawa jest zgłoszona do wydziału ochrony środowiska. Część ziemi była wywieziona na prywatne posesje w gminie Radków, których właściciele zadeklarowali chęć jej przyjęcia i wykorzystania. Część została wywieziona na składowisko śmieci - tłumaczy Michał Malik. - Nie ma żadnego przestępstwa. Wszystko jest realizowane za obustronną zgodą. Są to ziemia i typowo budowlany gruz rozbiórkowy, który służy np. do utwardzania terenu - dodaje. Tyle, że burmistrz w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Noworudzkiej” twierdzi, że nie ma zgody na wywożenie ziemi i gruzu na tereny, o których mówi Malik. Sprawa więc najprawdopodobniej zakończy się w sądzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bednarczyk straszy sądem

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×