REKLAMA

Drogosław wchodzi w XXI wiek

foto: FB UM Nowa Ruda

W ubiegłym roku zyskali nową drogą. Teraz mają szansę zyskać możliwość ogrzewania swoich mieszkań i domów gazem z sieci gazowniczej. Ujawniamy, które dokładnie ulice zostały wytypowane do rozbudowy żółtej sieci.

Mieszkańcy dzielnicy Drogosław w ostatnich miesiącach deklarowali pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa swoje zainteresowanie ogrzewaniem mieszkań gazem. Teraz czas na wyniki tych badań ankietowych. - Po przeanalizowaniu ankiet PSG wskazało ulice, przy których możliwe, czyli opłacalne jest powstanie sieci gazowej - przyznaje Krzysztof Czajka, rzecznik noworudzkiego magistratu. Dokładnie chodzi o ulice Świdnicką, Leśną, Zacisze, Andersa i Podgórską. Polska Spółka Gazownictwa zaplanowała tam budowę 174 przyłączy gazowych średniego ciśnienia oraz około 5 km gazociągów. Roboty mają pochłonąć blisko 2 mln zł. Dzięki nim gazem będzie mogło zacząć ogrzewać swoje domy i mieszkania kolejne 288 rodzin. - Zakładamy, że rozpocznie się w II połowie 2019 r. od przygotowania projektu - zaraz po zawarciu pierwszych umów przyłączeniowych. Przygotowanie projektu wraz z pozwoleniem na budowę trwa do 12 miesięcy, czyli PSG będzie mogła rozpocząć prace budowlano - montażowe na przełomie 2020/2021 roku - przewiduje Artur Michniewicz z PSG.
Słupiec do rozbudowy?
Gazownicy myślą też nad rozbudową, ale cząstkową odcinków sieci gazowniczej na ul. Radkowskiej w dzielnicy Słupiec. - Dalsza rozbudowa sieci będzie uzależniona przede wszystkim od zainteresowania potencjalnych Odbiorców. Dlatego PSG będzie na bieżąco analizowała wszelkie zgłoszenia i na tej podstawie gazyfikowała kolejne obszary. Zarówno w mieście jak i gminie Nowa Ruda, ale też w mieście i gminie Radków - zapowiada Michniewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogosław wchodzi w XXI wiek

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×