REKLAMA

Zabraknie nam wody?

Czy nasi mieszkańcy muszą się martwić, że zabraknie wody?

Efektem globalnego ocieplenia są upalne lata i brak zim, a co za tym idzie susze, które mogą spowodować, że zabraknie wody. Pytamy naszych wodociągowców, czy są na nie przygotowani i czy wody w tym roku może zabraknąć. - Zawsze należy oszczędzać wodę i to nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast ja na ten moment nie odczuwam braku wody - ujawnia Michał Punda. - Wszystkie moje ujęcia pracują, a zbiorniki są pełne i w najbliższej perspektywie tygodni, a nawet może i miesięcy nie przewiduję żadnych kłopotów z wodą - uspokaja prezes Radkowskich Usług Komunalnych, których zbiorniki są zlokalizowane w czterech ujęciach. Również prezes noworudzkich wodociągowców zapewnia, że od wielu lat nie ma problemu z brakiem wody na naszym terenie. - Na razie mamy pełne zbiorniki na Dolinie (w okolicach stacji paliw PKN Orlen - przyp. red.). Mamy też dość duże zasoby w wodach głębinowych w Czerwieńczycach, których na razie nie uruchamiamy, bo nie ma takiej potrzeby, a poza tym chcemy je zostawić na gorszy czas - zapewnia Ryszard Rzeczycki. - Staramy się naszą spółkę zaopatrzyć z różnych stron. W tym roku chcę wiercić jeszcze dwie studnie w Kamieńcu Ząbk. i jeszcze jedną w Dzikowcu po to, żeby uniezależnić się od tych płytko zalegających wód drenażowych, bo jak mamy opady to są one bardzo wydajne, ale jak jest sucho, to niestety ich wydajność spada nawet do 25% normalnej wydajności - dodaje prezes noworudzkich wodociągów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zabraknie nam wody?

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×