REKLAMA

Będzie nowa szatnia dla sportowców

Trwa remont budynku gospodarczego przy szkole w Ścinawce Dolnej, który zamienia się w szatnie dla osób korzystających z pobliskiego Orlika.

Drewniany kontener z obecnymi szatniami zniknie. Przy okazji też asfalt okalający budynek szkoły zostanie zamieniony na nawierzchnię z kostki brukowej. Remont idzie, bo władze gminy Radków 230 tys. zł pozyskały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kolejne ponad 330 tys. zł znalazły na remont w swoim własnym budżecie. Dzięki temu odnawiana jest też nawierzchnia boiska miejscowego Orlika. Prac podjęła się firma z Jeleniej Góry, która wcześniej robiła już to w Wambierzycach i po ich pracach teraz nawierzchnia miejscowego boiska wyglądała jak nowa. Podobnie ma być w Ścinawce Dol.
- To najstarszy Orlik i trzeba to zrobić. Będzie uzupełniony granulat, wymienione maty trawiaste, czyli zostaną zrobione takie podstawowe rzeczy, bo generalny remont Orlika przewidziany jest na drugi rok, z wymianą przęseł ogrodzeniowych, bramy i dokonaniem innych robót - zapowiada burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie nowa szatnia dla sportowców

foto: pixabay.com

Z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Rośnie też liczba zgonów na raka w powiecie kłodzkim.

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×