REKLAMA

Ulotka zamiast mandatu

Parkujesz w niedozwolonym miejscu? Policjanci pouczą Cię za pomocą ostrzegawczej ulotki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie niewłaściwego parkowania pojazdów, policjanci z powiatu kłodzkiego na terenie Nowej Rudy zainicjowali działania prewencyjne skierowane do osób, które nagminnie lekceważą przepisy z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze opracowali specjalną ulotkę prewencyjną, którą teraz umieszczają w miejscu widocznym dla kierowców, by w ten sposób nakłonić ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Jak wynika z analizy zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w Nowej Rudzie mieszkańcy zwracają szczególną uwagę na nieprawidłowe parkowanie pojazdów. Każdy z sygnałów jest przez policjantów dokładnie weryfikowany.

Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego są dyscyplinowani przez funkcjonariuszy i muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi lub pouczeniami.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, po analizie wskazanych za pośrednictwem aplikacji nieprawidłowości dotyczących parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, zainicjowali działania prewencyjne skierowane do osób, które lekceważą przepisy w zakresie ruchu drogowego. Funkcjonariusze opracowali specjalną ulotkę prewencyjną, którą umieszczają teraz w miejscu widocznym dla kierowców. Działania mają na celu wyeliminowanie wykroczeń, które są uciążliwe dla innych użytkowników dróg np. niewłaściwego parkowania.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju i korzystając z tego narzędzia każda osoba może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ulotka zamiast mandatu

Obrazek użytkownika PiTer
  • PiTer
  • 11-09-2017

I bardzo dobrze. To co się dzieje na Krańcowej, to już przesada. Ludzie parkują na środku skrzyżowania.

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×