REKLAMA

Kto będzie uczył nasze dzieci?

pixabay.com

Od 1 do 15 września Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadza sondaż wśród nauczycieli i pracowników oświaty. Co będzie dalej - nie wiadomo. My sprawdzamy jakie nastroje panują w naszych szkołach.

Po raz pierwszy nauczyciele swoje niezadowolenie z reformy oświaty, zarobków i nadmiaru obowiązków wyrazili 8 kwietnia, kiedy przed maturami i egzaminami gimnazjalnymi rozpoczęli ogólnopolski strajk. Dziś mówi się, że ten strajk przyniósł nauczycielom tylko ogromne straty moralne i finansowe. Mimo tego nastroje w polskiej oświacie się nie poprawiły, a w środowisku nauczycielskim nadal wrze.
Sondaż
To właśnie dlatego od 1 do 15 września trwa sondaż wśród nauczycieli i pracowników oświaty nie będących nauczycielami. - Dotyczy udziału w preferowanej przez nich formie protestu - przyznaje Magdalena Kaszulanis ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Nasze szkoły
W ogólnopolskim strajku nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia uczestniczyli też nasi nauczyciele. Jak będzie tym razem? - Nie mogę na razie nic powiedzieć. Nauczyciele będą dopiero rozmawiać - ucina rozmowę na temat strajku Robert Zynkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie. - Na razie jest spokojnie. O tym, czy u nas powtórzy się strajk zadecydują nauczyciele -dodaje Brygida Gąsior, dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej. - Bardzo źle pisano o nauczycielach. Ponieśli oni ogromne straty moralne i finansowe. Poświęcili prawie całe pensje i nic nie osiągnęli. Dopiero dowiemy się czy nauczyciele są za kolejnym strajkiem, czy przeciw - zaznacza dyrektor placówki. W podobnym tonie wypowiada się też Jarosław Przybył, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w dzielnicy Słupiec. Stanowczo na temat strajku wypowiada się za to Artur Chorzępa, dyrektor Zespołu Szkół w Jugowie. - Moim zdaniem strajk zakończył się stratami. Nie ma pozytywnych efektów tego, o co nauczyciele walczyli - grzmi dyrektor. - Pokazano, że nauczyciele są niepotrzebni w tym kraju, Można się bez nich obejść nawet na maturach, dlatego na razie nikt nie mówi, aby u nas wznawiać strajk - wyznaje dyrektor. O strajku na razie nikt nie mówi też w szkołach w Ludwikowicach Kł., Ścinawce Śr. i Ścinawce Dol., jak zapewniają nas ich dyrektorzy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kto będzie uczył nasze dzieci?

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×