REKLAMA

Nowa Ruda. Ze szczepieniem jak z grą w totolotka

Dotychczas nie zmarnowano żadnej dawki szczepionki

Fot. Pixabay

Są kolejne problemy ze szczepieniem seniorów. Powód: brak szczepionek. Ile osób zaszczepiono do tej pory?

Nowa Ruda. - W poniedziałek, 8 lutego mieliśmy dostać 90 szczepionek dla osób powyżej 80 i 70 roku życia. W niedzielę, 7 lutego otrzymałem jednak SMS-a, że szczepionek nie będzie. W poniedziałek rano zaś kolejnego, z którego dowiedziałem się, że jednak szczepionki będą dostarczone – mówi Piotr Potyrała, prezes sieci przychodni Evita. - W końcu szczepionki do nas dotarły z tym, że tylko 30 dawek. Dopiero we wtorek, 9 lutego kierowca dowiózł kolejne 60 dawek - dodaje Potyrała.

Pomimo takich sytuacji, które zdarzają się bardzo często prezes noworudzkiej Evity zapewnia, że dotychczas nie zmarnowano żadnej dawki szczepionki. Jeżeli ktoś z zarejestrowanych nie przyjdzie na szczepienie lub jeżeli okazuje się, że z powodów zdrowotnych w danym momencie nie może być zaszczepiony, to przychodnia dysponuje tzw. listą rezerwową i wówczas na szczepienie zaprasza kogoś innego z listy. Szczepienia prowadzi też przychodnie Centrum Medycznego Salus w Nowej Rudzie i Bożkowie. - Do wtorku, 9 lutego udało nam się zaszczepić 210 osób w Nowej Rudzie - ujawnia Katarzyna Kuliniec-Engler, kierownik noworudzkiej przychodni. - Podobnie jak w innych placówkach, również u nas pojawiły się opóźnienia w dostawach szczepionki, co skutkowało problemami logistycznymi i koniecznością przerejestrowywania wcześniej umówionych pacjentów – dodaje Engler.

 

SPRAWDŹ, ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 18 LUTEGO

PRZECZYTAJ O WYZIĘBIONYM MIESZKAŃCU - CZY UDAŁO SIĘ GO URATOWAĆ?

DOWIEDZ SIĘ JAK CZUJE SIĘ JULIA KUCZAŁA

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda. Ze szczepieniem jak z grą w totolotka

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×