REKLAMA

Wirus wstrzymał kontrole

Straż miejska w Nowej Rudzie wstrzymała kontrole w naszych domach.

Od września strażnicy miejscy mogą karać za brak deklaracji śmieciowej. W związku z nowymi uprawnieniami współpracują oni z miejskimi urzędnikami, którzy posiadają dane dotyczące ilości osób, które złożyły deklaracje śmieciowe. Dzięki temu mogą sprawdzać, czy wszyscy mieszkańcy faktycznie złożyli deklaracje. Mogą sprawdzać, ale już tego nie robią. Od 12 października decyzją wojewody Straż Miejska zobowiązana jest bowiem do wykonywania poleceń Wojewody Dolnośląskiego.

- Podlegamy teraz pod policję i wykonujemy ich polecenia na czas pandemii - przyznaje Mirosław Kalitowski, komendant noworudzkiej Straży Miejskiej. - Również z uwagi na pandemię nie chcemy narażać strażników i mieszkańców, bo kontrole wiążą się z chodzeniem po mieszkaniach i domach - tłumaczy Kalitowski.

Nie sprawdzają, czym palimy

Zawieszone są też kontrole naszych pieców. Strażnicy na kontrole idą tylko wówczas, gdy jest uzasadnione podejrzenie, że ktoś pali w piecu tym, czym nie powinien. Jeszcze we wrześniu paleniska kontrolowali normalnie i przeprowadzili wówczas 13 kontroli. W tym 4 z nich skończyły się pouczeniem, wypisano też 8 mandatów karnych na kwotę 1050 zł i złożono jeden wniosek o ukaranie do sądu. - Strażnicy podczas kontroli stwierdzili spalanie zużytych płyt meblowych, starych paneli podłogowych, zużytej odzieży oraz częste przypadki spalania odpadów zielonych na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych - ujawnia komendant Kalitowski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Wirus wstrzymał kontrole

Obrazek użytkownika zorro
  • zorro
  • 07-11-2020

Zgadza się! to już widać i czuć np. na ul.Piastow Covid nas oszczędzi ale menele już nie.
Obrazek użytkownika cc
  • cc
  • 10-11-2020

A ja bym fsarzy nie wpuscil bym do domu , jeszcze by co ukradli !

Fot. KPP Kłodzko

Zerwał i podpalił flagę. Jak wytłumaczył to co zrobił?

Fot. Pixabay

Powiat Kłodzki. Jakie mogą być niepożądane skutki przyjęcia szczepionki na koronawirusa i kto ma je już za sobą?

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×