REKLAMA

Loty partyjnych liderów

Ponad 7 mln zł zapłaciła kancelaria Sejmu za samolotowe podróże posłów.

 Z danych wynika, że były to koszty za jeden tylko rok (od 12 listopada 2015 r. do 30 listopada 2016 r.). Okazuje się, że spory wkład w ten bajoński rachunek mieli posłowie z Dolnego Śląska Rekordzistą w skali kraju - jeżeli chodzi o liczbę lotów i wydane na nie pieniądze - jest wałbrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk, który aż 172 razy korzystał z samolotów, co kosztowało podatników przeszło 98 tys. zł. Na drugim miejscu jest Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów ze 162 lotami. Ile wylatali posłowie z okręgu wałbrzyskiego? Łącznie ośmiu naszych posłów odbyło 652 loty za ponad 363 tys. zł (patrz ramka). Zgodnie z ustawą z 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora, parlamentarzysta ma prawo na terenie kraju do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym. W ustawie nie przewidziano żadnych limitów.

TYLE WYLATALI POSŁOWIE Z OKRĘGU WAŁBRZYSKIEGO

1. Michał Dworczyk (PiS) 172 loty; 89,4 tys. zł

2. Monika Wielichowska (PO) 96 lotów; 54,9 tys. zł

3. Izabela Mrzygłocka (PO) 87 lotów; 49,7 tys. zł

4. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (PO) 86 lotów; 49,2 tys. zł

5. Ireneusz Zyska (Wolni i Solidarni) 79 lotów; 45,2 tys. zł

6. Tomasz Siemoniak (PO) 69 lotów; 39,4 tys. zł

7. Anna Zalewska (PiS) 40 lotów; 22,8 tys. zł

8. Wojciech Murdzek (PiS) 22 loty; 12,5 tys. zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Loty partyjnych liderów

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×