REKLAMA

II Konkurs o Wiedzy o Polsce i Czechach

Podczas I edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach w 2017 roku.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej zaprasza na drugą edycję Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Podczas wydarzenia młodzież z obu krajów będzie rywalizować ze sobą sprawdzając swoją wiedzę o historii, kulturze i życiu w dwóch sąsiednich narodach. To świetna okazja do poznania nowych osób, sprawdzenie się przed maturą z wiedzy o społeczeństwie, historii i geografii oraz zakochanie się w Czechach.

Dla najlepszych uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody. - Jeśli wygra drużyna z Polski, to wyjedzie ona z opiekunem na weekend do Pragi. Jeśli najlepsza okaże się reprezentacja czeskiej szkoły, to nagrodą główną będzie wycieczka do Warszawy lub Krakowa – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia. Wśród nagród przewidziano również m.in. wycieczki do ZOO-Safarii w Dvur Kralove oraz inne upominki, które pozostają niespodzianką.

II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach odbędzie się 8 października w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Uczestnicy z Polski i Czech będą rywalizowali w 4-osobowych grupach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 i powyżej 16 roku życia. Ich zadaniem będzie rozwiązanie części teoretycznej – testu zamkniętego oraz części praktycznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.skozk.eu

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2018.

Artykuły powiązane

Zajęcia praktyczne w Górach Sowich.

Noworudzianie będą mogli zobaczyć w akcji strażaków i ratowników.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): II Konkurs o Wiedzy o Polsce i Czechach

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×