REKLAMA

Nowe radiowozy dla Dolnośląskiej Policji

Dolnośląska Policja otrzymała 23 nowe radiowozy. Oznakowane i nieoznakowane Hyundaie i30 oraz Elantra, a także oznakowane Ople Insignia i nieoznakowane Kia Ceed – trafią do jednostek organizacyjnych Policji garnizonu dolnośląskiego.

Już niebawem na terenie województwa dolnośląskiego będzie można zobaczyć nowe radiowozy, które właśnie otrzymała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. 23 samochody, zakupione ze środków pochodzących z budżetu Policji, samorządów lokalnych oraz środków unijnych - stanowić będą duże wzmocnienie sprzętowe dla dolnośląskiej Policji w działaniach realizowanych na rzecz społeczeństwa, a dotyczących bezpieczeństwa. Doposażenia Policji w nowe radiowozy ma również szczególne znaczenie w obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – Euro 2012.

Zakupione ze środków pochodzących z budżetu Policji i samorządów lokalnych: 7 oznakowanych samochodów osobowych marki HYUNDAI i30 z silnikiem diesla o pojemności 1582 cm sześciennych i mocy 115 KM, 7 nieoznakowanych samochodów osobowych marki HYUNDAI ELANTRA z silnikiem benzynowym o pojemności 1591 cm sześciennych i mocy 132 KM, 6 nieoznakowanych samochodów osobowych marki KIA CEED z silnikiem benzynowym o pojemności 1591 cm sześciennych i mocy 125 KM, które są obecnie przygotowywane i przekazywane przez Wydział Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, trafią m.in. na teren powiatów wrocławskiego, oławskiego, dzierżoniowskiego, zgorzeleckiego, lubińskiego i głogowskiego. W najbliższych dniach flotę dolnośląskiej Policji uzupełnią jeszcze 2 nieoznakowane samochody terenowe marki LAND ROVER FREELANDER II z silnikiem diesla o pojemności 2179 cm sześciennych i mocy 150 KM.

Wśród nowych radiowozów, które otrzymała dolnośląska Policja są również 2 oznakowane samochody osobowe marki OPEL INSIGNIA o podwyższonych parametrach, z silnikiem diesla o pojemności 1956 cm sześciennych i mocy 160 KM – zakupione ze środków unijnych w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa i płynności w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych” – Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. Auta te będą wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu do patrolowania autostrady.

Istotnym wzmocnieniem dla wrocławskiej Policji, szczególnie np. podczas działań w zakresie zabezpieczenia imprez masowych, będzie także otrzymany specjalistyczny furgon – samochód marki CITROEN JUMPER, przystosowany do przewozu sześciu psów służbowych i ich przewodników jednocześnie. Auto to zostało zakupione ze środków Urzędu Gminy Wrocław, w ramach realizacji Programu Poprawy Bezpieczeństwa we Wrocławiu.   


Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Nowe radiowozy dla Dolnośląskiej Policji

Obrazek użytkownika ctrl+alt+del
  • ctrl+alt+del
  • 22-12-2011

115 koni? 125 w nieoznakowanym? chyba pijanych rowerzystów będą tym gonić :D
Obrazek użytkownika efe23
  • efe23
  • 22-12-2011

Ja mam w aucie tylko 60 koni...dogonią mnie :(
Obrazek użytkownika ctrl+alt+del
  • ctrl+alt+del
  • 22-12-2011

jak to coś pokroju seicento czy vw polo z lat '90 to spokojnie im uciekniesz :P
Obrazek użytkownika koole
  • koole
  • 22-12-2011

Ale eleganckie te auta. Chciałbym mieć takie jedno w domu 8)

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×