REKLAMA

Msza z pupilami

2 września wierni odwiedzą słupieckie sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych ze swoimi pupilami.

Wszyscy razem spotkamy się podczas mszy świętej w intencji miłośników zwierząt.
To Święty Franciszek z Asyżu był patronem osób, które są miłośnikami zwierząt. W Słupcu, msze św. z pupilami organizowane są od kilku lat. W poprzednich latach, przy wspólnej modlitwie spotykaliśmy się w październiku. Jednak ze względu na często kapryśną pogodę w tym miesiącu, w tym roku podczas mszy spotkamy się we wrześniu. Dokładnie 2 września o godz. 14:00. - To już taki nasz zwyczaj. Mszę św. chcemy połączyć z rozpoczęciem roku szkolnego. Chcemy poprzez takie spotkania uczyć wdzięczności za całe dzieło stworzenia. Chcemy uczyć odpowiedzialności za zwierzęta, szacunku do nich. One potrzebują ludzkiej opieki, a często słyszy się o różnych tragicznych zdarzeniach z udziałem zwierząt. To też spotkanie modlitewne i prośba o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny - mówi ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz słupieckiej parafii. Co roku spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dorosłych, ale przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. To z kolei cieszy naszego proboszcza. - Wierni przychodzą z pupilami. Są pieski, koty, a nawet chomiki. Cieszę się, że w mszach św. uczestniczą młodzi ludzie. Jest ich bardzo dużo - nie ukrywa zadowolenia proboszcz. Msza św. odbędzie się przy sanktuarium, przy ołtarzu polowym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Msza z pupilami

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×