REKLAMA

Kłopotliwa toaleta

foto ilustracyjne pixabay.com

Mieszkańcy chcą, aby przy kościelnym parkingu w Słupcu stanął Toi Toi. Burmistrz twierdzi, że przenośna toaleta nie wpłynie korzystnie na estetykę tego miejsca.

Radne miejskie, Regina Wałęsa i Magdalena Lichwa zwróciły się do burmistrza w sprawie przenośnej toalety, która w opinii mieszkańców powinna pojawić się obok parkingu przy kościele parafialnym w dzielnicy Słupiec. - Brak toalet to niedogodność zarówno dla mieszkańców, jak i licznych gości przybywających do naszego miasta na różne uroczystości kościelne - przekonują radne. - Toaleta przy nowo wybudowanym cmentarzu jest za bardzo oddalona od kościoła, zwłaszcza dla osób starszych i niewidoczna od ul. Traugutta - oceniają radne.
Toalety nie postawią
Ale burmistrz nie uważa, aby był to dobry pomysł. Po pierwsze ustawienie toalety w tym miejscu niekorzystnie wpłynie na jego estetykę. Po drugie Toi Toi na otwartej przestrzeni będzie często dewastowany i niszczony. Po trzecie z toalety można skorzystać w zakrystii kościoła. - Proboszcz poinformował nas, że toaleta, która znajduje się na zakrystii jest udostępniana w czasie trwania uroczystości kościelnych – mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Jednocześnie proboszcz zaznaczył, że chce podjąć działania związane z wybudowaniem toalety na cmentarzu. Wszystko będzie jednak uzależnione od zgromadzenia funduszy na ten cel - dodaje burmistrz. Urzędnicy zapewniają za to, że postawione zostaną odpowiednio oznakowane tabliczki, które będą wskazywać drogę do toalety znajdującej się na nowym cmentarzu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Kłopotliwa toaleta

Obrazek użytkownika Kajtuś
  • Kajtuś
  • 05-08-2019

Propozycja niech staną dwie ToiToi jedna na parkingu a druga przy kościele! Biegniecie do zakrystii to nie rozwiązanie! Uważam że jest to znakomity pomysł!!!
Obrazek użytkownika Headwasher
  • Headwasher
  • 05-08-2019

To kupa bedzie na chodniku.... (śmiechu)
Obrazek użytkownika Dawid Waz
  • Dawid Waz
  • 05-08-2019

Monitoring przy parkingu Pub Ewelina, gdzie ròwnież skożystają rodzice i dzieci idące do szkoły. Brak srajtaśmy kròlewskiej pewnie heh.
Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 05-08-2019

Miasto ma dać kasę zacnemu kapłanowi na budowę toalety. Potem ją zbudować. Potem ją utrzymywać. Naturalmente, bryła toalety musi korespondować z neogotyckim cudem architektury jakim jest kościół. Rzecz jasna, jedynym materiałem budowlanym, na który Jego Świetlistość wyrazi zgodę jest czerwony piaskowiec. Banalny plastik, raziłby wysublimowane poczucie estetyki naszych eterycznych władz.
Obrazek użytkownika janek
  • janek
  • 07-08-2019

Ciekawe,czy wysublimowane poczucie estetyki naszych noworudzkich władz,nie razi obecność w każdym możliwym miejscu psich gówien.Bo troskliwi właściciele puszczają je samopas,śmiejąc się straży miejskiej w pysk.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×