REKLAMA

Mieszkańcy chcą wychować proboszcza

foto: polska-org.pl

Domagają się zniesienia cennika usług kościelnych i porządku na cmentarzu.

Trwa wojna mieszkańców Ścinawki Dolnej z miejscowym księdzem proboszczem. Na razie duchowny nie stracił stanowiska proboszcza. Dostał jednak wyraźny sygnał od mieszkańców, że musi dbać o miejscowy cmentarz i przestać mieć wygórowany cennik za usługi kościelne i cmentarne. Wiele gorzkich słów usłyszał przed dwoma tygodniami podczas spotkania wiejskiego w Ścinawce Dol., które zorganizowali mieszkańcy. I to w obecności swojego bezpośredniego zwierzchnika, czyli dziekana, a zarazem proboszcza parafii w Słupcu ks. Krzysztofa Iwaniszyna. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania padły też obietnice. Proboszcz obiecał, że zajmie się tymi sprawami. Pierwsze efekty już są widoczne. Śmieci z miejscowego cmentarza zniknęły. Nie wiadomo jednak, na jak długo. Nie wiadomo też, czy na stałe, czy tylko na chwilę zniknie kościelny cennik usług.
Oddajcie nam cmentarze
Pomocną dłoń wyciąga burmistrz Jan Bednarczyk, który zadeklarował, że władze gminy mogą przejąć zarządzanie nad cmentarzami. Nie tylko tym w Ścinawce Dol., ale też w Ścinawce Śr. - Napisałem w tej sprawie pismo do obydwu proboszczów. Na razie nie doczekałem się odpowiedzi - przyznaje burmistrz Bednarczyk. - Kilka lat temu też wystąpiłem z taką propozycją. Księża po prostu nie radzą sobie z utrzymaniem cmentarzy, a zwłaszcza z utrzymaniem na nich porządku - ocenia burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Mieszkańcy chcą wychować proboszcza

Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 30-11-2018

A może nie płacić.Ksiądz ma obowiązek pochować osobę ochrzczoną.Cennik to mają panie przy drodze.
Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 07-12-2018

Przeciętna przydrożna pani, w porównaniu z przeciętnym politykiem czy równie przeciętnym proboszczem, jest wzorem uczciwości i cnót wszelakich.

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×