REKLAMA

Pstryk i mandat

Kierowco, uważaj na fotoradary. W tym roku na dolnośląskich drogach pojawią się nowe i to nie tylko przy drogach krajowych.

W całej Polsce było jest ponad 430 stacjonarnych fotoradarów. Przy dolnośląskich drogach stoi ich 22 plus jeden do mierzenia średniej prędkości odcinkowej (Lubin). Tylko w ubiegłym roku, w wyniku działania fotoradarów nałożono ponad 700 tys. mandatów. Gdzie u nas najłatwiej o mandat z fotoradaru? Przy drodze krajowej nr 8 stoi aż pięć takich urządzeń: Mleczna, Przerzeczyn-Zdrój, Szklary, Ząbkowice Śląskie i Kłodzko. W ubiegłym roku zarejestrowały one prawie 18 tys. przekroczeń prędkości. Najczęściej kierowcy zapominali o fotoradarze w Szklarach (powiat ząbkowicki). Kierowcy z regionu wałbrzyskiego powinni zwracać uwagę na jeden fotoradar w Jaroszowie, przy DK5 (odcinek z węzła autostradowego A4 do Strzegomia) oraz trzy przy DK 35 (Wrocław - Świebodzice) w miejscowościach: Gniechowice, Marcinowice, Mokrzeszów. W tym przypadku kierujący najczęściej zapominają o urządzeniu w Mokrzeszowie. Ten fotoradar w ubiegłym roku odnotował ponad 2,7 tys. przekroczeń prędkości.

Ponad sto nowych

Główny Inspektor Transportu Drogowego zapowiedział, że na polskich drogach pojawi się aż 111 nowych fotoradarów. Pierwsze nowe fotoradary zaczną działać w III kwartale 2020 roku. Do tej pory fotoradary funkcjonowały na drogach krajowych. Teraz również pojawią się drogach wojewódzkich i powiatowych. 17 lokalizacji (z 26 z pierwszej grupy nowych) znajdują się w obszarze zabudowanym, wśród nich w Głuszycy Górnej przy drodze wojewódzkiej nr 381 (Kłodzko – Wałbrzych).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pstryk i mandat

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×