REKLAMA

Wirus miał zabić w szkole

foto: pixabay.com

Nie gaz bojowy, a rozpylacz wirusa Proksy. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 w dzielnicy Słupiec w jednym z e-maili przeczytała, że wirus zabija w kilka minut, a zegar tyka.

Wiadomość przyszła na szkolną skrzynkę e-mail w poniedziałek, 5 października tuż po godz. 12:00. Nadawca napisał, że „w budynku zamontowano rozpylacz wirusa Proksy, który zabija w kilka minut, uciekajcie zegar tyka”. Dyrekcja szkoły od razu powiadomiła policję, ale zgodnie z zaleceniem koordynatora Centralnego Biura Śledczego Policji nie zarządziła ewakuacji obiektu, bo stwierdzono bardzo niski stopień wiarygodności wysłanej wiadomości. Za to przeszukano wszystkie szkolne pomieszczenia, ale niczego nie znaleziono. To nie koniec sprawy. Policja przyjęła zawiadomienie o przestępstwie, a treść otrzymanej wiadomości wysłano do policyjnego wydziału ds. walki z cyberprzestępczością.

Grożono im śmiercią

Przypomnijmy, że 2 września gaz (Hades) miał zabić dzieci uczące się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ścinawce Śr. Dyrektor podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji placówki, którą opuściły łącznie 192 osoby. Z kolei w czwartek, 17 września e-maile z informacją o tym, że wszyscy zginą odczytali pracownicy radkowskiego ratusza i Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie. Na terenie tych dwóch obiektów miał zostać podłożony pakunek z gazem bojowym, paraliżującym. Burmistrz zdecydował się na ewakuację ratusza, ale dyrektor, szkoły nie ewakuował. Jak informowali wówczas wrocławscy policjanci, taka informacja wpłynęła do kilku punktów na terenie naszego województwa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wirus miał zabić w szkole

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×