REKLAMA

Lądek-Zdrój. Protest przedsiębiorców, pracowników i mieszkańców

Podczas protestu w Stroniu Śl.było około 70 osób

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Branża turystyczna, hotelarska i gastronomiczna, która jest podstawą gospodarki naszego regionu od ponad 10 miesięcy funkcjonuje w stanie pomiędzy całkowitym zamknięciem, a ograniczonym funkcjonowaniem. Tymczasem z pracy i prowadzenia przedsiębiorstw tej branży, a także z handlu i usług, rozwijających się dzięki nim, utrzymuje się zdecydowana część mieszkańców gminy.

- Teraz dowiadujemy się, że ostatnimi branżami na liście do odmrażania jesteśmy my. To jest sytuacja nie do zaakceptowania na kolejne miesiące 2021 r. Uważamy za konieczne publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec takiej sytuacji, podobnie jak to uczynili przedsiębiorcy i mieszkańcy Podhala, Beskidów i Karkonoszy. Ziemia Kłodzka to czwarty region turystyczny Południa Polski i dlatego nie może zabraknąć naszego publicznego wyrażenia sprzeciwu wobec tej sytuacji i wsparcia w nim tych, którzy to już uczynili. Nasz głos musi dotrzeć do władz, które w państwie demokratycznym muszą się z nim liczyć. Nie chcemy łamać przepisów, nie chcemy zamykać firm i likwidować miejsc pracy. Pomoc państwa, która jest ograniczona i tak nie dociera do wszystkich i wiele firm jest z niej wyłączonych. To w dużej części agroturystyka, podstawa turystyki gminy, opierająca się na pracy całych rodzin. To także handel i usługi. Ponadto rekompensaty obejmują jedynie 70 bądź 80% kosztów stałych, zwolnienia z opłat czy podatków są określone czasowo. Skąd wziąć środki na pozostałe koszty? - zastanawiają się oraganizatorzy protestu. - Nie da się w ten sposób funkcjonować na dłuższą metę. Już wiele firm, zwłaszcza pracujących na rzecz obiektów turystycznych zostało zamkniętych. Chcemy zacząć pracować, nawet w ograniczonym zakresie, przy spełnieniu norm ochrony antykowidowej, bo w tym upatrujemy sposób na powolne wychodzenie z zapaści. Taki jest główny cel naszego zgromadzenia, które odbędzie się w dniu 28 stycznia br. o godzinie 12:00 przed Ratuszem w Lądku Zdroju, do udziału w którym Państwa zapraszamy. Liczny udział w zgromadzeniu pokaże naszą solidarność, mały - wskaże jej brak. Decyzja w Waszych rękach. Przyjdźcie z rodzinami, przedsiębiorcy i wspierający nas mieszkańcy gminy - dodają.

 

70 osób w Stroniu

22 stycznia,odbył się pokojowy protest przedsiębiorców w Stroniu Śl. Protest zaczął się o godzinie 12.00 pod urzędem miasta i był zorganizowany przez przedsiębiorców z gminy Stronie Śląskie ze Stowarzyszeniem Masyw Śnieżnika na czele. Zaproszeni zostali mieszkańcy, pracownicy i właściciele przedsiębiorstw z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Oprócz tego radni oraz burmistrz gminy Stronie Śląskie Dariusz Chromiec. Razem w wydarzeniu wzięło udział ponad 70 osób. Protest przebiegł w pokojowej atmosferze i był dobrze zorganizowany. Na miejscu pojawiła się też policja, która wspierała protestujących. Nie było żadnych interwencji ze strony policjantów - uczestnicy zachowywali się spokojnie i kulturalnie. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Lądek-Zdrój. Protest przedsiębiorców, pracowników i mieszkańców

Obrazek użytkownika Rafał
  • Rafał
  • 27-01-2021

Jak dworczyk był w Lądku to na spotkaniu ochy i achy i brawa na stojąco.
Obrazek użytkownika Zenek
  • Zenek
  • 28-01-2021

Jedno jest pewne jak sie zyje z turystyki ponad stan,trzeba zawsze mieć odłzone pieniadze na czarną godzinę. Ci biedacy nie jeżdzą 20 letnimi matizami ,no cóz biedacy muszą odstawić fury i wille do banku.

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×