REKLAMA

Kolejna nominacja dla Tokarczuk

Książka Olgi Tokarczuk znów jest nominowana do nagrody.

Tym razem pisarka ma szansę zgarnąć francuską nagrodę literacką za „Księgi Jakubowe”.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nominacji do National Book Awards – jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w USA. Na tę nagrodę, w kategorii – przekład na język angielski mają szansę „Bieguni”, wcześniej nagrodzeni już Nagrodą Bookera (najważniejszą brytyjską nagrodą literacką). Teraz Tokarczuk może zgarnąć francuską nagrodę literacką Prix Femina. Jej „Księgi Jakubowe” zostały nominowane w kategorii – literatura zagraniczna. Olga Tokarczuk ma także szansę być pierwszą, która otrzyma nagrodę w tej właśnie kategorii. Do tej pory wyróżnienia w tej kategorii nie otrzymał żaden polski autor. Nazwiska laureatów poznamy w listopadzie. Olga Tokarczuk urodziła się i wychowała w Sulechowie. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka w poradni zdrowia psychicznego w Wałbrzychu. Gdy zaczęła odnosić pierwsze sukcesy literackie, zrezygnowała z pracy zawodowej. Mieszka we Wrocławiu, ale też w Krajanowie koło Nowej Rudy. Oprócz „Biegunów”, Tokarczuk napisała też m.in. „Księgi Jakubowe”, „Prawiek i inne czasy”, „Dom dzienny, dom nocny”, „Grę na wielu bębenkach”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kolejna nominacja dla Tokarczuk

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×