REKLAMA

Powiat Kłodzki. Testują nauczycieli na obecność koronawirusa

Powiat Kłodzki. Od 18 stycznia najmłodsze dzieci wrócą do szkół

Powiat Kłodzki. Rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli. Czy testy są dobrowolne?

Powiat Kłodzki. Wczoraj rozpoczęły się testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, czyli: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się około 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Gdzie zrobić test?

Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru.  Wynik badania badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej izolacji domowej oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu. 

Dzieci klas I-III wrócą do szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał podczas wczorajszy konferencji prasowe, że obowiązujące obecnie obostrzenia będą przedłużone do końca stycznia. Jedynym wyjątkiem będzie powrót dzieci z klas I-III szkoły podstawowej od 18 stycznia do stacjonarnej nauki w szkołach. Przypomnijmy. Od 28 grudnia 2020 roku zamknięte są hotele, stoki narciarskie, galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, sklepów z książkami i prasą, drogerii, aptek). Po powrocie do Polski transportem zbiorowym, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Zamknięte pozostają również baseny, kluby fitness, siłwonie, restauracje, kina, muzea, teatry, a także galerie sztuki. Zgromadzenia publiczne są ograniczone do pięciu osób. Limity obowiązują też w sklepach i kościołach.Minister zdrowia na konferencji prasowej zwrócił także uwagę na zagrożenie trzecią falą koronawirusa. Podkreślił, że w Europie jest sporo implusów, które o tym świadczą. Polityk podkreślił również, że sytuacja w Polsce wygląda na tą chwilę stabilnie. 

 

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Testują nauczycieli na obecność koronawirusa

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Radni zdecydowali o udzieleniu pożyczki dla kłodzkiego PKS-u. Czy dzięki temu uda się go uratować?

Szczepienia w Powiecie Kłodzkim zaczęły się pod koniec grudnia. Ilu mieszkańców zaszczepiono do tej pory?

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×