REKLAMA

Koronawirus - najnowsze informacje (aktualizacja 2 kwietnia, godz. 17.50)

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl

***

Zapraszamy do naszej relacji na żywo. UWAGA! Pod tekstem masz specjalne ANIMOWANE GRAFIKI obrazujące liczbę osób zakażonych i objętych kwarantanną!

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 17.50:

275 osób dzisiaj w kwarantannie na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi.

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.50:

Uważajcie na siebie! Informacje spływają na bieżąco z kłodzkiego Sanepidu i badań z Wrocławia. Niestety, w sumie mamy już 13 przypadków potwierdzonego zakażenia w powiecie. Kolejne 4 osoby przebadane z "ogniska" kudowskiego okazały się być zarażone. Na szczęście bez większych dolegliwości i przebywają na kwarantannie. Oczywiście też są osoby z ujemnymi wynikami. Rodzi się pytanie czy tak dużo jest zarażonych w Kudowie czy po prostu tam są robione testy. Potrzeba więcej testów!

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.15:

Kolejne 2 potwierdzone przypadki w Kudowie-Zdroju. Źródło zarażenia jak w poprzednich przypadkach. Obie zarażone Panie przebywają na izolacji domowej bez większych dolegliwości. Zdrowia życzymy, a Pana Wojewodę prosimy o przeprowadzanie większej liczby i szybciej testów...

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 16.00:

Siódmy, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. To już 4. osoba zarażona w Kudowie-Zdroju. Przypadek powiązany z wcześniej zarażoną osobą. Pani z objawami choroby leży już w szpitalu zakaźnym. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 13.00:

Mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Hospitalizowanych jest 8 osób, a objętych kwarantanną – 288 osób. 3 osoby z zakażonych przebywają w izolacji domowej.

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 0.00:

Od północy obowiązują kolejne obostrzenia - KLIKNIJ TUTAJ.

***

* wtorek, 31 marca, godz. 12.15:

Dzisiaj 366 osób, a wczoraj 398 osób było w kwarantannie na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 13.30:

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę... Piąty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zarażonym okazał się mąż, wcześniej zdiagnozowanej, pacjentki z Kudowy-Zdroju. Przebywa on razem z małżonką w szpitalu zakaźnym.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 12.30:

Do 6 wzrosła liczba osób z powiatu kłodzkiego hospitalizowanych na oddziałach zakaźnych. Kwarantanną objętych jest 318 osób, a izolacją domową - 2 (izolacja to metoda odseparowania osób z zakażeniem). Potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 od wczoraj mamy 4.

***

* niedziela, 29 marca, godz. 21.40:

Czwarty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zakażona to mieszkanka Lądka-Zdroju. Kwarantanna obejmie część pracowników uzdrowiska.

***

* sobota, 28 marca, godz. 17.00:

Mężczyzna, który w środę przyszedł do szpitala ma koronawirusa. Lekarz i pielęgniarka, którzy go przyjmowali, są w kwarantannie. Mężczyzna, który w środę przyszedł do szpitala w Kłodzku ma koronawirusa. Od środy lekarz, który go badał oraz pielęgniarka, są w kwarantannie. Mężczyzna to mieszkaniec gminy Kłodzko. Jak mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, jego stan jest na tyle stabilny, że przebywa w kwarantannie w domu. Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego szpitala mówi: Mężczyzna, którego przyjmowaliśmy w środę, został przyjęty w izolatce. Zastosowaliśmy wszystkie procedury. Tylko lekarz, który go badał i pielęgniarka są w kwarantannie. Szpital pracuje bez zmian.

***

* sobota, 28 marca, godz. 12.00:

Nie pochodzisz po parku – wydano zakaz! Dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych Bartosz Małek wprowadził zakaz wejścia na teren Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz nie dotyczy wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie PNGS, na podstawie ob-owiązujących umów. Zakaz tez nie dotyczy zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego mieszkańców gmin położonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.40:

Były parlamentarzysta Sojuszu Lewicy Demokratycznej Czesław Pogoda przelał 7,5 tys. zł jako darowiznę dla kłodzkiego szpitala.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.30:

Na Dolnym Śląsku liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa doszła do 193.

***

* piątek, 27 marca, godz. 19.30:

Dokąd wróci bezdomny mężczyzna, o którym pisaliśmy? Został on zabrany do Wrocławia, aby tam mógł odbyć kwarantannę po powrocie z Hiszpanii. Potem wróci do kłodz-kiej noclegowni. - Osoby bezdomne przebywają w noclegowni przy ul. Łukasińskiego - mówi bur-mistrz Kłodzka Michał Piszko. - Wychodzą tylko po niezbędne rzeczy, spędzają w noclegowni nie tylko noce jak do tej pory, ale i dni.

***

* piątek, 27 marca, godz. 15.00:

Pomodlisz się z Papieżem?

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o wspólną modlitwę w celu zatrzymania pandemii koronawirusa. W ramach wspólnej modlitwy Papież zaprosił do duchowej łączności z Nim podczas nabożeństwa, które odprawi na dziedzińcu bazyliki św. Piotra w Rzymie, w piątek, 27 marca o godzinie 18.00. Na nabożeństwo złoży się słuchanie Słowa Bożego, modlitwy błagalne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Urbi et Or-bi.

Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi i Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazy-liki św. Piotra, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom. Okażmy naszą bliskość władzom, które muszą podejmować surowe środki ostrożności, ale dla naszego dobra. Okażmy naszą bliskość policjantom, żołnierzom, którzy na tej na drodze nieustannie starają się utrzymać porządek, aby było realizowane to, czego rząd wymaga, by czyniono dla dobra nas wszystkich. Okażmy naszą bliskość wszystkim.

***

* piątek, 27 marca, godz. 13.30:

Przeprowadzają się do Czech!

Tracą pracę, albo... przeprowadzają się do Czech. Polacy, którzy pracują poza granicami kraju, nie będą mogli już swobodnie przekraczać granicy. Jeśli wrócą, czeka ich 14-dniowa kwarantanna. - Jesteśmy w szoku - mówią.

Pan Piotr, mieszkaniec Kudowy Zdroju opowiada: - Pracuję w Czechach od kilku lat. Do tej pory bez problemu przekraczałem granicę. Od dzisiaj, jeżeli pojadę do pracy i wrócę do Polski, muszę iść na kwarantannę. Wynająłem z kolegami mieszkanie w Czechach. Przeprowadzam się. Moja czeska firma działa, muszę i chcę pracować.

Obostrzenia wprowadzono rozporządzeniem ministra zdrowia 24 marca. Wyjeżdżasz do pracy w Czechach? Musisz iść na 14 dniową kwarantannę.

***

* piątek, 27 marca, godz. 13.00:

372 osoby dzisiaj na kwarantannie na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi.

***

* piątek, 27 marca, godz. 11.10:

Będzie więcej testów! Ponad 70 osób, które miało kontakt z kobietą z Kudowy Zdroju i 71 osób, z którymi kontaktowała się kobieta z gminy Stronie Śląskie, przejdą testy. Wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, będą poddawani testom.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 18.00:

367 osób dzisiaj w kwarantannie na terenie Nowej Rudy, gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 17.00:

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń informuje, że zgodnie z decyzją Inspektora Sanitarnego, każda z 75 osób, która miały styczność z chorą, będzie przebadana testem.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 13.40:

Drugi potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem to mieszkanka Stronia Śląskiego. Nie ma objawów choroby, ona i jej cała rodzina zostali objęci kwarantanną domową. Młoda kobieta podróżowała autobusem relacji Jelenia Góra-Szklarska Poręba, którym kierował zakażony koronawirusem kierowca. Po apelu sanepidu, aby wszyscy pasażerowie, którzy w dniach 9 do 13 marca podróżowali autobusami tej relacji zgłosiło się aż 130 pasażerów, w tym mieszkanka gminy Stronie Śląskie. Od tego czasu kobieta przebywała na kwarantannie i czekała na testy. Dzisiaj okazało się, że wynik testu jest pozytywny, kobieta jest zakażona. Czuje się dobrze i przebywa w domu. Kwarantanną objęta została cała jej rodzina. - Apeluję, jeżeli nie ma takiej konieczności, pozostańmy w domu - przypomina Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego. - Bądźmy odpowiedzialni.

***

* środa, 25 marca, godz. 21.55:

Lekarz i pielęgniarka na kwarantannie. Pacjent w szpitalu zakaźnym. Do szpitala przyszedł mężczyzna z objawami wskazującymi na koronawirusa. Został zabrany do szpitala zakaźnego. Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, co dalej ze szpitalem? Z iloma osobami się spotykał? Czekamy na wynik testu tego mężczyzny. Jeżeli okaże się pozytywny, co stanie się z kłodzkim szpitalem? Czy czekać go będzie los szpitala we Wrocławiu? Odział pulmonologii w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. został ewakuowany, kiedy okazało się, że pacjent, który był u nich leczony, po kilku dniach od wyjścia ma koronawirusa. Zaraziło się od niego 16 pielęgniarek, salowa i 6 pacjentów.

***

*środa, 25 marca, godz. 21.00:

Ratownik medyczny z Nowej Rudy został dźgnięty nożem, podczas transportu pacjenta do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu. Karetka wiozła pacjenta z okolic Nowej Rudy do szpitala psychiatrycznego. Więcej w czwartkowej „Gazecie Noworudzkiej”.

***

*środa, 25 marca, godz. 20.00:

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, w tym pięć osób zmarłych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

* liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 4114,

* liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 2949,

* liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV - 248.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.30:

Pracujesz za granicą, nawet przy samej granicy? Będziesz musiał odbyć kwarantannę! Kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej wprowadzone zostaną w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z wtorku, 24 marca. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca (piątek godz. 00.00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.20:

Zmarły 2 kolejne osoby zakażone koronawirusem na Dolnym Śląsku. W szpitalu we Wrocławiu odeszli 41-letni oraz 71-letni mężczyźni, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych w naszym województwie to 134, w tym 4 osoby zmarłe.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.00:

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprasza do obejrzenia transmisji na żywo z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego. Tematem będzie bieżąca sytuacja epidemiczna na Dolnym Śląsku. Transmisja dostępna będzie tutaj: KLIKNIJ - w środę, 25 marca, o godzinie 12.00.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 18.10:

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kłodzkim!

To mieszkanka Kudowy-Zdroju, która teraz przebywa na leczeniu w Wałbrzychu. Jest to 117 przypadek na Dolnym Śląsku. Teraz sanepid informuje i wysyła na kwarantannę wszystkie osoby, z którymi miała styczność. Aktualna sytuacja na Dolnym Śląsku: objętych kwarantanna lub izolacją - 3788 osób, objętych nadzorem epidemiologicznym - 2705 osób, hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia - 226 osób, potwierdzonych przypadków - 117 (w tym 2 zgodny).

***

* wtorek, 24 marca, godz. 14.00:

Bezdomny mieszkaniec Kłodzka niedawno powrócił z zagranicy. Został objęty kwarantanną, ale jej nie przestrzegał. Wczoraj, 23 marca został rozpoznany przez mężczyznę, mieszkańca Kłodzka. Od niedzieli czekał na przyjazd pojazdu, który zabierze go do miejsca odbywania kwarantanny. Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.55:

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie na wtorek, 24 marca: liczba osób hospitalizowanych - 2, liczba osób objętych kwarantanną - 306, potwierdzonych przypadków - 0.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.40:

Rząd zaostrza środki w walce z epidemią: od środy, 25 marca, do soboty, 11 kwietnia będą obowiązywały obostrzenia w przemieszczaniu się na terenie Polski. Są tylko trzy wyjątki: droga z pracy i do domu, wolontariat w walce z koronawirusem oraz niezbędne sprawy życia codziennego. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie 2 osoby (wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie jednej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu). Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej to połowa miejsc siedzących w danym środku transportu. We mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.30:

136 osób dzisiaj w kwarantannie na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.40:

Możesz na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie - KLIKNIJ TUTAJ.

 

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.00:

Wczoraj wieczorem służby wojewody poinformowały, że wzrosła znów liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku i wynosi ona obecnie 101 osób. Wszystkie nowozdiagnozowane osoby zostały poddane kwarantannie domowej.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 19.00:

Wynik żołnierza piechoty, który od kilku dni leży w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu, jest negatywny - informuje Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Został przebadany na obecność koronawirusa i test jest negatywny.

Główny Inspektorat Sanitarny zmienił zasady i testom będą poddawani także chorzy na niewydolność krążeniowo-oddechową, którzy nie mają wszystkich objawów świadczących o obecności koronawirusa. W ten sposób będzie robionych więcej niż do tej pory testów.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 15.00:

Zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kłodzkim - do 314 (wczoraj było 325). Wciąż hospitalizowana jest 1 osoba. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 14.00:

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Ważna informacja: jeśli jesteście objęci kwarantanną, poczekajcie na SMS. Dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację. Proces wygląda następująco: Ministerstwo Cyfryzacji dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im SMS-a zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. Jeśli jesteście w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie dostaliście SMS-a – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli Wam się komunikat, że Waszych danych nie ma w bazie. Ministerstwo uspakaja: „Nasza wiadomość na pewno do Was dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Będziecie mogli instalować i aktywować aplikację”.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 10.45:

Petycja do premiera! Sytuacja ze zbyt małą ilością testów na koronawirusa niepokoi mieszkańców powiatu kłodzkiego. Oni w niedzielę, 22 marca, napisali petycję do premiera Morawieckiego. Proszą w niej szefa rządu o zwiększenie dostępności do testów w powiecie kłodzkim, który jest obszarem przygranicznym i sporo jego mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy do Czech. - Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do 22 marca wykonano zaledwie 23 testy -piszą w petycji. Oznacza to, że testami nie zostało objętych nawet 10 procent osób przebywających na kwarantannie (do 22 marca było ich 325). Tylko w pierwszy dzień pod apelem podpisało się prawie 400 osób. Możesz podpisać petycję - KLIKNIJ TUTAJ.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 6.00:

23 testy na obecność koronawirusa zostały do wczoraj wykonane w powiecie kłodzkim. Wszystkie dały ujemny wynik. Procedura jest następująca. To powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna ustala na podstawie wywiadu, kto ma zostać poddany badaniu. Do osoby na kwarantannie przyjeżdża ubrany w specjalny kombinezon, zabezpieczony pracownik szpitala i pobiera wymaz, najczęściej z jamy nosowo-gardłowej. Potem próbka z wymazem zostaje przewieziona do laboratorium transportem medycznym w szczelnie zamkniętym, kilkuwarstowym opakowaniu. Próbki pobrane w powiecie kłodzkim zostają przewiezione do laboratorium we Wrocławiu.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.40:

1 osoba hospitalizowana w powiecie kłodzkim. Od kilku dni taką informację podaje stacja sanitarno-epidemiologiczna, a mieszkańcy zastanawiają się, co to sformułowanie oznacza. Dowiedzieliśmy się, że jeden żołnierz czeka na wynik testu w szpitalu zakaźnym. Jeszcze wyniku testu nie było. To właśnie ta jedna hospitalizowana osoba w powiecie kłodzkim. Dzisiaj, w powiecie kłodzkim 325 osób jest objętych kwarantanną. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Najnowsze dane z Dolnego Śląska – zakażonych: 79 osób; objętych kwarantanną lub izolacją: 3017 osób; objętych nadzorem epidemiologicznym: 3039 osób; hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na Covid-19: 100 osób.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.30:

Jak wygląda proces wykonywania badania w kierunku koronawirusa? - KLIKNIJ TUTAJ

***

* niedziela, 22 marca, godz. 13.00:

Koronawirus jest groźny nie tylko dla seniorów!!! Dziś w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, a w szpitalu w Radomiu 43-letni mężczyzna. Dane z kraju - zakażonych: 563 osób, zmarło: 7 osób.

***

* sobota, 21 marca, godz. 20.50:

#zostańwdomu i oglądaj/słuchaj Msze Święte niedzielne!
Msze Święte w TV – niedziela, 22 marca:

TVP1: godz. 7.00 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach; godz. 10.55 - transmisja Mszy świętej z Jasnej Góry

TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online): godz. 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej; godz. 12.00 - Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

Polsat Rodzina: godz. 10.30 - Transmisja Mszy Świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

TVP Polonia: godz. 13.00 - transmisja Mszy świętej z sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie

Msze Święte w Radiu – niedziela, 22 marca:

Program Pierwszy Polskiego Radia: godz. 9.00 - Transmisja Mszy Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie; godz. 19.00 - transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

Radio Maryja: godz. 9.00 - Msza Święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

***

* sobota, 21 marca, godz. 18.00:

Burmistrz Radkowa dostarcza posiłki dla funkcjonariuszy policji, straży granicznej i wojska, którzy pilnują zamkniętych przejść granicznych. Zapewnił też dla nich przenośne ubikacje typu Toi-Toi.

***

* sobota, 21 marca, godz. 16.30:

Osoby na kwarantannie nie zgłaszają potrzeb dotyczących wyprowadzania ich psów na zewnątrz, czy robienia zakupów. Wystarcza im pomoc swoich rodzin i znajomych.

***

* sobota, 21 marca, godz. 15.30:

Rząd zapowiada aplikację, dzięki której policja nie będzie już musiała odwiedzać osób objętych kwarantanną w ich domach. Póki co w powiecie kłodzkim aplikacja nie działa.

***

* sobota, 21 marca, godz. 12.45:

250 osób dzisiaj w kwarantannie jest na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi. Taki wzrost to w sporej części efekt akcji powrotów z zagranicy specjalnymi samolotami LOT-u na lotniska m.in w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

***

 

* piątek, 20 marca, godz. 19.00:

Beskid zmienia rozkład jazdy. Oto nowy rozkład Beskidu: KLIKNIJ TUTAJ

 

* piątek, 20 marca, godz. 18.40:

290 miejsc zostało przygotowanych na kwarantannę. Do tej pory nikt z takiej formy nie korzystał. Mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy poddani zostali kwarantannie, odbywają ją w swoich mieszkaniach. - W razie potrzeby kwarantanna odbywać się będzie w kilku miejscach powiatu - mówi Bartosz Wojciechowski, rzecznik powiatu kłodzkiego. Miejsca są przygotowane w internatach Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Bohaterów Getta w Kłodzku, Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości przy ul. Szkolnej 8, w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju w budynkach „Wisła” i „Bałtyk”, w internacie Regionalnej Szkoły Turystycznej przy ul. Łąkowej w Polanicy Zdroju.

***

* piątek, 20 marca, godz. 15.40:

Mniejsza liczba osób na kwarantannie w Nowej Rudzie, Radkowie i okolicznych wsiach. Dzisiaj to 108 osób. Spadek wynika z faktu, że spora cześć osób, które jeszcze wczoraj były na kwarantannie, została z niej zwolniona ponieważ minął 14-dniowy okres od kontaktu z zakażonym, zmarłym pracownikiem KSS Bartnica.

***

* piątek, 20 marca, godz. 15.00:

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pasażerów, PKS w Kłodzku S. A. zawiadamia, że od dnia 21 marca 2020 r. do odwołania, zawiesza wszystkie połączenia autobusowe. Kontakt do PKS w Kłodzku S. A.: tel. 74 867 41 24, sekretariat@pks-klodzko.pl, tel. 661 955 777, autobusy@pks-klodzko.pl.

***

* piątek, 20 marca, godz. 14.40:

W Nowej Rudzie (miasto) i w gminie Radków póki co żaden mieszkaniec nie zgłosił się do OPS po pomoc (mówimy o dostarczeniu leków, żywności, wyprowadzeniu zwierzaka).

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.25:

28 miejsc, z zapleczem socjalno-sanitarnym w obiekcie na OSiRze przy ul. Piastowskiej ma Radków na czas ewentualnej kwarantanny. Straż miejska w Radkowie nie robi zakupów i nie wyprowadza psów, a wspiera policję, która jest na granicy, zamiast wojska o czym napisał burmistrz miasta i gminy Radków Jan Bednarczyk do wojewody.

***

* piątek, 20 marca, godz. 9.30:

Można dzwonić do pracowników OPS jeśli jesteś w kwarantannie i nie ma kto wyjść z Twoim zwierzakiem na spacer. Podajmy numery telefonów do pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej z Nowej Rudy, Gminy Nowa Ruda, Miasta i Gminy Radków:

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - tel. 74 872 10 56, 74 872 11 66,

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - tel. 74 872 45 72,

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie z siedzibą w Ścinawce Średniej - tel. 74 871 53 82,

- pomoc w zrobieniu zakupów, zrealizowania recept itp. najbardziej potrzebującym, samotnym, osobom starszym i chorym, które w obawie o własne zdrowie nie wychodzą z domu oferuje także MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA w Nowej Rudzie - tel. 501 436 411.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 21.00:

Kłodzki sanepid ujawnia telefony do swoich pracowników: tel. 695 729 822, 601 769 757, 601 797 415, 882 022 091, 695 729 821, 822 112 247, 882 112 248, 695 729 823, 695 729 824.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 17.30:

specjalna ekipa pogotowia ratunkowego jeździ po osobach na kwarantannie po całym naszym terenie i bierze wymazy od osób mogących mieć koronawirusa. Tak było m. in. wczoraj (środa, 18 marca), gdy byli u mieszkańca ul. Akacjowej w dzielnicy Słupiec, który miał kontakt ze zmarłym pracownikiem KSS Bartnica (do spółki należą słupieckie kamieniołomy).

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.21:

339 osób już w kwarantannie na terenie miasta Nowa Ruda, gminy Nowa Ruda, miasta i gminy Radków.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.11:

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej mają się zająć koordynacją dostarczania jedzenia i leków dla tych osób, które przebywają w kwarantannie. Pracownicy OPS-ów zaczynają weryfikować informacje na temat tych osób.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.01:

U części pracowników KSS Bartnicy, którzy mieli kontakt ze zmarłym na koronawirusa zostały przeprowadzone testy na koronawirusa. W domach czekają na wyniki testów.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 12.30:

Nie ma na razie pomysłu, aby strażnicy miejscy wyprowadzali na spacery psy osób, które są na kwarantannie.

***

Start: czwartek, 19 marca, godz. 12.00.

***

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Koronawirus - najnowsze informacje (aktualizacja 2 kwietnia, godz. 17.50)

Obrazek użytkownika Hektor
  • Hektor
  • 19-03-2020

Korzystając z okazji chciałbym poruszyć taką sprawe.Jak podają media koronawirus znajduje się min w fekaliach.Pozostaje tylko nadzieja że w ten sposób tzn wdychając nikt się nie zarazi.Bo 1 są tzw sławojki,tu już siła wyższa 2 z pominięciem wszelkich przepisów sanitarnych mieszkańcy pobudowali sobie toalety w domach komunalnych a właściciele domów prywatnych często spuszczają fekalia do rowów.Indolencja i brak reakcji władz odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jest porażająca. W czarnym scenariuszu pozostaną ławeczki plenerowe siłownie place zabaw wiadomo Europa i to jest ważne. Mam nadzieje że czarny scenariusz się nie sprawdzi i władze gminy,radni,sołtysi odnośnie pkt 2 zrobią porządek.
Obrazek użytkownika magda
  • magda
  • 20-03-2020

A bujanie gołębi to też w MOPS
Obrazek użytkownika Misiu
  • Misiu
  • 21-03-2020

Zamiast aplikacji powinni stworzyć bazę danych z zdjęciami i danymi osób objętych kwarantanną. Każdy mógłby przypilnować swoich sąsiadów by siedzieli na dupxe. Aplikację można oszukać, smartfona zostawić w domu i wyjść na zakupy.
- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×