REKLAMA

Kup szczepionki póki są

foto: pixabay.com

Ogólnopolskie media alarmują, że w hurtowniach brakuje szczepionek, przez co nie ma ich w aptekach. Chodzi głównie o te przeciwko grypie, ospie i wirusowi HPV. Sprawdzamy czy u nas są one dostępne?

Kiedy grypa najczęściej atakuje? Koniec września i na przełomie października i listopada. I właśnie wówczas w naszych aptekach pojawiły się problemy ze szczepionką przeciw niej. Nie było ich w hurtowniach, a tym samym brakowało w aptekach. - W tym momencie szczepionki na grypę są dostępne, z innymi bywa różnie. To wynika z winy producenta. Hurtownie nie są zaopatrzone przez to, że producent ich nie dostarcza. Dokładnie dlaczego tak jest, my nie wiemy - mówi nam Marta Garnek, kierownik Apteki Piastowskiej w Nowej Rudzie. - Był u nas taki moment, że szczepionek na grypę rzeczywiście brakowało. To było na przełomie października i listopada, ale teraz wróciły - dodaje Marta Garnek. - Był chwilowy przestój w szczepionkach przeciw grypie, ale teraz mamy je już na bieżąco. Z czego wynikają braki? Z nadmiernego popytu. Producent nie nadąża z dostarczaniem na rynek, ale te braki są uzupełniane - twierdzi Jacek Osicki, kierownik Apteki Pałacowej w Nowej Rudzie.

Brakuje też innych szczepionek

Zdarza się, że brakuje też szczepionek m.in. dla dzieci, ale nie tylko. - One są bardziej potrzebne. Zamawiamy je dla pacjentów i zdarza się, że musimy pacjenta odesłać gdzie indziej bo nie jesteśmy w stanie realizować zamówień na bieżąco. Zdarza się też, że brakuje szczepionek przeciwko HPV i ospie, ale na nie jest niewielkie zapotrzebowanie - wspomina Marta Garnek z Apteki Piastowskiej.

Bez dyskusji

- Powinniśmy się szczepić i to bez dyskusji. Na przykład ludzie chorzy kardiologiczne, przy niewydolności krążenia i po zawale bezwzględnie raz w roku na grypę, a raz na pięć lat na zapalenie płuc - przypomina dr Tadeusz Stępkowski, ordynator oddziału wewnętrznego w noworudzkim szpitalu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Kup szczepionki póki są

Obrazek użytkownika dzudzu
  • dzudzu
  • 10-01-2020

Ja proponowałbym jeszcze do tego raz w roku lobotomie :)
Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 11-01-2020

Ha ha Zimy brak ludzie nie chorują to szczepionki zalegają więc trzeba się ich pozbyć kasa musi się zgadzać.Naturalne szczepionki to czosnek,miód i sok z malin
Obrazek użytkownika cinek
  • cinek
  • 11-01-2020

hahahah jaki ordynator taki szpital. ciekawe ile wziął kasy za taka promocje głupoty.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×