REKLAMA

Wójt dopięła swego

foto: dolny-slask.org.pl

Wójt Adrianna Mierzejewska dopięła swego. Zamiast wyremontować budynek, który kupił za ok. 400 tys. zł jej poprzednik (Willę Rose w parku dawnej szkoły poligraficznej), postanowiła przejąć budynek Sądu.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, a nawet zasługiwałoby na pochwałę, bo budynek przejęła za darmo. Problem w tym, że w budynku Sądu mieścił się wydział ksiąg wieczystych. W efekcie dla kierownictwa kłodzkiego sądu, a później urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości propozycja wójt była dobrym pretekstem do przeniesienia wydziału z Nowej Rudy do Kłodzka. To nastąpiło pod koniec roku. W efekcie od stycznia księgi wieczyste naszych budynków i gruntów znajdują się w Kłodzku. Wójt Adrianna Mierzejewska nie sprzedała budynku Willi Rose. Za to za kilka tygodni będzie mogła zacząć przenosić siedzibę Urzędu z I piętra budynku poczty (należącego do firmy Orange - następcy Telekomunikacji Polskiej).
GOPS też przeniosą
Ale nie tylko Orange straci najemcę. Wójt zapowiedziała radnym podczas sesji, że do budynku po sądzie chce przenieść także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który obecnie znajduje się w biurowcu Agroregu w dzielnicy Słupiec. Pomysł popiera radny Henryk Srokowski. - To bardzo dobre rozwiązanie dla korzystających z usług Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi nam radny Henryk Srokowski. - Oczywiście patrzę na to z punktu widzenia mieszkańca, a nie urzędnika. Ci z pewnością będą mieli mniej miejsca do pracy - dodaje. Radny Marcin Kalkowski ma podobne obawy. - Przeniesienie tam Urzędu Gminy to dobry pomysł. Tym bardziej jeżeli odbędzie się to bezpłatnie. Natomiast nie wiem, czy pomieszczą się tam tez również pracownicy GOPS-u i czy to będzie wygodne dla nich i mieszkańców. Jeżeli to będzie komfortowe dla obydwu stron to ja nie mam nic przeciwko temu - zastanawia się Marcin Kalkowski. Co ciekawe, sprawy nie chce komentować Renata Wolan, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nieoficjalnie mówi się wśród samorządowców, że wójt chce w ten sposób zagrać na nosie szefowej GOPSu, którą postrzega jako osobę w przyszłości mogącą z nią walczyć o stanowisko wójta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wójt dopięła swego

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×