REKLAMA

Strażacy z kasą

foto: pixabay.com

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Drogosławiu i Słupcu dostali od rządu po 5 tys. zł.

Kasa pochodzi z nowego rządowego programu 5000 plus skierowanego do Ochotniczych Straży Pożarnych. Na co ona pójdzie? - OSP Nowa Ruda - Słupiec planuje zakup namiotu ekspresowego wraz z osprzętem, służącego do działań ratowniczych oraz przeprowadzania prezentacji z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy – mówi nam Daniel Leśniak, prezes słupieckiej jednostki. Kasę przyznano też strażakom z Drogosławia. - Co mamy zaplanowane do kupienia? Jeden mundur koszarowy, dwa mundury galowe dla druhen, trzy dla druhów, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa medycznego tzw. siodełko, małą specjalistyczną torbę z wyposażeniem medycznym - wylicza Dariusz Chojecki, prezes OSP w Drogosławiu. Wnioski o przyznanie 5000 plus można było składać do 10 września. Dotacje strażacy mogą przeznaczyć m.in. na zakup strojów reprezentacyjnych, sprzętu multimedialnego, organizację zawodów sportowych, czy akcje z zakresu propagowania pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Strażacy z kasą

Ma 24 lata. Ma plany, marzenia i całą przyszłość przed sobą. Dziś jednak stoi ona pod znakiem zapytania. Wszystko zmienił jeden dzień i tragiczny wypadek. Amadeusz jest w śpiączce, a na jego wybudzenie potrzeba ponad 70 tys. zł.

OSP Dzikowiec zostaje bez remizy. - Nie wiem, czy w Polsce takie przypadki były czy nie, żeby wójt wyrzuciła straż pożarną na bruk. O takich rzeczach ja nie słyszałem – tak komentuje poczynania Adrianny Mierzejewskiej były wójt gminy Nowa Ruda, a zarazem radny powiatowy Sławomir Karwowski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×