REKLAMA

„Powiernik” już w pełnym obrazie

foto: użyczone

12 tys. przejechanych kilometrów w trzech europejskich krajach, kilkanaście godzin surowych nagrań i mnóstwo przejmujących, ludzkich historii. Łukasz Kazek i Mateusz Kudła zakończyli zdjęcia do filmu “Powiernik”.

O tym filmie pisaliśmy wielokrotnie. To film o poszukiwaniach prowadzonych przez Łukasza Kazka, tytułowego Powiernika, który od lat odszukuje skarby - sentymentalne pamiątki, fotografie i listy - ukryte kilkadziesiąt lat temu w Górach Sowich. Bohater odnajduje ich właścicieli, którzy powierzają tytułowemu mu swoje tajemnice.

Dla twórców była to niezwykła podróż w czasie. Powrót do przeszłości i spełnienie po ponad 70 latach marzeń ludzi, którzy stali się bohaterami filmu.

- Kończąc zdjęcia czuliśmy się, jakbyśmy wrócili z dalekiej, niezwykłej podróży – wspomina Mateusz Kudła, reżyser filmu. - Śledząc losy naszych bohaterów przeżywaliśmy wraz z nimi rozmaite emocje, którymi nasiąka nasz film. Jest wzruszenie, ale i nostalgia, jest strach, ale i śmiech - opowiada.

Podczas pracy nad filmem, jego twórcy odwiedzili m.in. Lipsk, Paderborn i Kleve w Niemczech i Budapeszt. W filmie nie zabraknie też naszych rodzimych stron
Walimia, Wielkiej Sowy, Nowej Rudy, Jedliny -Zdrój, Jeleniej Góry, Jeżowa Sudeckiego, Chełmska Śląskiego czy Głuszycy.

Film powstał dzięki ogromnemu wsparciu samorządów, przedsiębiorców i ludzi, którzy wspierali twórców nie tylko dobrym słowem, ale też finansowo.

- Zrealizowanie zdjęć było możliwe dzięki wsparciu mecenasów i partnerów, wśród których znaleźli się: pan Borys Wochna, DagMesko, Gmina Walim, Gmina Miejska Nowa Ruda, Sztolnie Walimskie, Zamek Grodno, Włodarz, MovieGate, TimeGates, Projekt Arado, Pałac i Hotel Jedlinka, Sowia Grapa, Hotel Maria Antonina i Orange Polska, a także prawie 300 darczyńców z kraju i zza granicy, którzy wsparli produkcję poprzez stronę WspieramPowiernika.pl. – mówi Łukasz Kazek. - Dzięki temu udało nam się wygrać z czasem i ocalić wiele nieopowiedzianych do dziś, często bardzo zagmatwanych, ludzkich historii – dodaje Kazek.

Kolejnym etapem pracy nad filmem będzie postprodukcja - montaż, koloryzacja, udźwiękowienie, a także tłumaczenia, bo „Powiernik” ma zagościć na międzynarodowych festiwalach filmowych. Producentem wykonawczym filmu jest wytwórnia KRK FILM.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Herod. Operatorem dźwięku Krzysztof Bąk. Za marketing odpowiada Joanna Banachowicz. Obraz reżyseruje Mateusz Kudła, współautor filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza pt. „Polański, Horowitz. Czarodzieje z getta”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): „Powiernik” już w pełnym obrazie

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×