REKLAMA

Nie daj się oszukać!

Oszuści wyłudzający pieniądze od starszych osób metodą "na wnuczka" są pomysłowi i przebiegli. Ostatnio udało im się w powiecie kłodzkim oszukać emerytowana nauczycielkę

Kobieta przekazała przestępcom ponad 20 tys. zł. Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. Funkcjonariusze odnotowują także oszustwa dokonywane tzw. metodą „na wnuczka”. Polega ona na przedstawieniu się w telefonicznej rozmowie za członka rodziny i poproszeniu o pożyczkę lub wsparcie finansowe w związku z trudną, niespodziewaną sytuacją rodzinną lub wypadkiem komunikiacyjnym. Efektem takiej telefonicznej „prośby” jest często przekazanie nieznanej osobie, która przyszła w imieniu członka naszej rodziny pieniędzy. Bardzo często oszustom udaje się wyłudzić od swoich ofiar oszczędności całego życia.

Nie dajmy się oszukać. Te słowa kierujemy nie tylko do osób starszych, ale również do pozostałych członków ich rodzin. Oni również mogą uchronić swoich bliskich przed oszustami.

Kłodzka policja apeluje do mieszkańców o ostrożność.
Pamiętajmy, że zawsze o swoich podejrzeniach możemy powiadomić Policję.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nie daj się oszukać!

Obrazek użytkownika Eska
  • Eska
  • 21-07-2017

A chodzą przebierańcy , jest ich w Kłodzku spora grupa czy z Wrocławia ? Mafia na wnuczka ćwiczy !!! Polacy muszą lepiej zarabiać , w nieskorumpowanym państwie !!! Państwie pilnowanym , pilnowanym majątku Polski , przed cwanymi z układami !!! Nie tylko sitwa ma dobrze zarabiać !

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×