REKLAMA

Obiegnij Góry Stołowe!

Zawodnicy, którzy wystartują w Garmin Ultra Race, będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 9 km, 24 km lub 53 km

II edycja biegów górskich Garmin Ultra Race w Radkowie odbędzie się 16-17 września br. Na listach startowych znajduje się już ponad 1000 osób, a tych, którzy chcą pobiec przez Góry Stołowe, z każdym dniem przybywa.
Zawodnicy, którzy wystartują w Garmin Ultra Race, będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 9 km, 24 km lub 53 km, z których najbardziej emocjonująco zapowiada się ostatni – 16 września. Zawodnicy, którzy w nim wystartują, przebiegną m.im. w okolicach Błędnych Skał i schroniska Pasterka. Bieg na 53 km jest biegiem kwalifikacyjnym do słynnej imprezy Ultra Trail du Mont Blanc – biegu wokół Masywu Mont Blanc. Biegacze, którzy ukończą zawody w przewidzianym limicie czasu, wynoszącym 10 godzin, otrzymają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Dodatkowo na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Drugiego dnia (17 września) zawodnicy rywalizować będą na dystansach: 9 km i 24 km.
Garmin Ultra Race to nie tylko zmagania dorosłych. Ta impreza to swoisty festiwal biegowy w Górach Stołowych, ponieważ w zawodach biegowych będą mogli wystartować również najmłodsi. Podczas Garmin Ultra Kids dzieci zmagać się będą w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-17 lat).
- Zawody Garmin Ultra Race w Radkowie odbędą się w tym roku po raz drugi. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Radków to przepiękna miejscowość u podnóża Gór Stołowych, dzięki czemu zawodnicy będą mieli okazję podziwiać fantastyczne widoki. Start i meta zawodów zlokalizowane będą nad przepięknie położonym Zalewem w Radkowie. Dodatkowo mnogość dystansów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.
Od 6 września br. wzrastają opłaty startowe na wszystkich dystansach Garmin Ultra Race: 53 km – 180 zł, 24 km – 150 zł, 9 km – 120 zł.

Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.ultrarace.pl. Szczegółowe informacje są również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/ultraracepl.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Obiegnij Góry Stołowe!

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×