REKLAMA

Wodę będą wiadrami wylewać?

foto: polska -org.pl

Koryto Dzika trzeba oczyścić, bo zalewa ludziom piwnice. W tym roku jednak czyszczenia nie będzie.

Odmulenia i wyczyszczenia potoku Dzik żądają mieszkańcy dzielnicy Słupiec, zwłaszcza mieszkańcy budynków znajdujących się przy ul. Kwiatkowskiego i Radkowskiej. - Przy obfi tych opadach deszczu woda w potoku ma podwyższony stan i wdziera się do piwnic posesji położonych przy rzece. Alarmująca sytuacja istnieje przy budynkach przy ul. Kwiatkowskiego 6 i Radkowskiej 10 – grzmi Regina Wałęsa, radna miejska. - Regulacja potoków skutecznie zabezpieczy mieszkańców przed skutkami powodzi – argumentuje radna.

Za rok remont

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy zapewnia, że sprawa wyczyszczenia potoku została przekazana do jego zarządcy, czyli do państwowej instytucji Wody Polskie, która zarządza naszymi lokalnymi korytami rzek i potoków. Teraz urzędnicy czekają na odpowiedź, a my już ją znamy. Kolejne prace, które dodatkowo zabezpieczą mieszkańców dzielnicy Słupiec i ich piwnice Wody Polskie wstępnie zaplanowały na 2021 r. - W przypadku potoku Dzik w 2019 r. był przeprowadzany remont umocnień koryta na długości 600 metrów, które w znacznym stopniu zwiększyło ochronę zabudowań przed falą wezbraniową na tym terenie - przypomina też Anna Tarka z Wód Polskich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wodę będą wiadrami wylewać?

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od jutra zawieszona zostaje stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×