REKLAMA

Podsumowanie długiego weekendu

Majowy weekend bez ofiar śmiertelnych na dolnośląskich drogach

Długi weekend majowy już za nami. Był to dla dolnośląskich policjantów okres intensywnej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym. Podczas sześciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili blisko 7 tys. różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 423 osoby. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do środy, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 186 nietrzeźwych kierujących. Co najważniejsze, w ciągu minionych 6 dni, w 26 zaistniałych wypadkach nikt nie zginął.
Tegoroczny długi weekend majowy minął dość spokojnie. Od piątku do środy na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano łącznie 26 wypadków, w których 34 osoby zostały ranne. Mimo dużego natężenia ruchu, to mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się podczas dni roboczych. Co najważniejsze, w ciągu minionych 6 dni, w zaistniałych wypadkach nikt nie zginął.
Niestety pomimo wielokrotnych apeli o rozwagę i rozsądek na drodze, znaleźli się kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W ręce dolnośląskich policjantów prowadzących w tym okresie wzmożone działania kontrolne, wpadło 186 nietrzeźwych kierujących. Wszyscy oni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.
Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 6962 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 423 osoby. W ręce policjantów wpadło też 112 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich.
asp. szt. Paweł Petrykowski

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Podsumowanie długiego weekendu

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×