REKLAMA

Wielki pożar w Bożkowie

Podpalacz zamienił sterty słomy w wielkie ognisko

Podpalacz zamienił sterty słomy w wielkie ognisko

Takiego pożaru w gminie Nowa Ruda nie było o dawna. W niedzielę, 2 marca mieszkańców Bożkowa zaniepokoiły strażacki syreny. Okazało się, że płoną sterty słomy. - Sterty miały 35 metrów długości, 15 metrów szerokości i były wysokie na 5 metrów. Ich gaszenie trwało 12,5 godziny - relacjonuje przebieg akcji gaśniczej Mariusz Matuła z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w N owej Rudzie. Długa akcja W akcji gaśniczej wzięło udział 5 wozów i 20 strażaków z jednostek w N owej Rudzie, Bożkowie, Czerwieńczycach i N owej Wsi. Ich działania trwały od godz. 20.14 do godz. 7.35, ale następnego dnia. Niestety słoma nie była składowana prawidłowo. Sterta znajdowała się za blisko drzew. To właśnie na ich obronie koncentrowały się pierwsze działania gaśnicze. W miarę wypalania się słomy, strażacy przystąpili do podawania wody bezpośrednio na stertę i do jej rozgarniania.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 876.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wielki pożar w Bożkowie

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×