REKLAMA

Owoce będą rosnąć przy ulicach

Leśnicy produkują sadzonki m. in. czereśni i jabłoni. Chcą, aby zostały posadzone przy naszych ulicach.

Kiedyś przy naszych ulicach rosło wiele drzew owocowych. To właśnie stąd wzięły się nazwy wielu ulic - np. Jabłońska w Jugowie. Sławomir Karwowski z Nadleśnictwa Jugów chce do tego wrócić. - Rozpoczęliśmy w naszej szkółce w Jugowie produkcję drzewek owocowych po to, aby były sadzone przy drogach - ujawnia Karwowski. - Będzie to schronienie dla ptaków, a także korzyści dla mieszkańców, którzy będą mogli owoce zrywać prosto z drzew i je jeść - cieszy się były wójt. Pierwsze sadzonki już są wyprodukowane, a leśnicy rozpoczęli rozmowy z samorządowcami, gdzie je sadzić. Na razie będą sadzone w mieście i gminie Radków oraz na terenie Nowej Rudy. Pierwsze z sadzonek powinny się tam pojawić na przełomie września i października. - To są sadzonki z naszych rodzimych drzew. Już teraz mamy 300 szt. sadzonek jabłoni i ok. 8 tys. sadzonek czereśni - wylicza leśnik.

Co z gminą?

Były wójt Karwowski zapowiada, że jeśli tylko będzie taka wola, to będzie też chciał sadzić sadzonki przy drogach na terenie gminy Nowa Ruda. - Jeśli tylko obecne władze gminy będą chciały ze mną współpracować, to na pewno przekażemy również im sadzonki - deklaruje Karwowski

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Owoce będą rosnąć przy ulicach

Obrazek użytkownika chichot
  • chichot
  • 12-09-2020

A tak z ciekawości. 1 Kto zapłaci za te sadzonki ? 2 Kto się bedzie nimi opiekował " 3 Dawniej sobie rosły czereśnie oraz jabłonie tylko że nie było zimą chemii na jezdniach.Jak to ma byc teraz rozwiązane 4 Karwowski będąc wójtem był gorącym oredownikiem wycinania drzew przy Włodzicy bo chyba rzucały niepotrzebny cien na wode. Skąd teraz taka troska o ptaki.Mieszkancy na spacerze zrywający owoce,przesiadujący na ławeczkach,sprzątający po swoich pupilach.Można sie zachichotać na amen.
Obrazek użytkownika Gilu
  • Gilu
  • 14-09-2020

Taaaa mieszkańcy zrywajacy owoce dzieci bawiące się pod drzewami sielanka poprostu,Chyba cos kogoś poniosło.Prawda będzie taka że będą tylko z tego kłopoty w postaci szwedajacych się z drabinki mebli którzy będą i kupować pobocza i stwarzać zagrożenie a następnie pod marketach będą nagabywac mieszkańców aby kupili te zakopcone spalinami owoce.Wiekszych głupot nie można było wymyślić?

Fot. Przemysław Ziemski

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w lesie. Strażacy mają utrudniony dostęp do ogniska pożaru. Zobacz film z akcji gaśniczej

Fot. PTTK

Zobacz, które szlaki od połowy maja będą już niedostępne dla turystów

Fot. KPP Kłodzko

Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2,8 kilograma amfetaminy oraz susz marihuany. Co jeszcze policjanci znaleźli w domu 36-latka?

Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×