REKLAMA

Nie złoto, a brąz

foto: Internet

Perspektywy opublikowały ranking liceów 2019 r. Noworudzkie liceum znalazło się na 695 miejscu. Zdaniem dyrektora Roberta Zynkowskiego to dobry wynik.

- Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju istnieje 1867 liceów ogólnokształcących, wynik rankingu stworzonego przez Perspektywy na podstawie kryteriów opierających się na liczbie laureatów olimpiad, wynikach matur z przedmiotów podstawowych oraz rozszerzonych, świadczy o tym, że nasze liceum należy do grona 1000 najlepszych. To dobry wynik - przekonuje dyrektor Zynkowski. Każdy ranking, to różnorodne kryteria, dlatego dla dyrektora noworudzkiego liceum rankingi nie są kompletnym wyznacznikiem poziomu, na jakim znajduje się szkoła. - Ze względu na położenie Nowej Rudy oraz niż demograficzny, trafia do nas niewielka ilość uczniów. Jesteśmy małą szkołą z tradycjami, dla której wyznacznikiem poziomu jest z roku na rok coraz wyższy wynik egzaminu maturalnego naszych absolwentów oraz ich sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych - podkreśla Zynkowski.
Rankingi często szkodzą
Zwłaszcza różnorodność kryteriów branych pod uwagę przy tworzeniu rankingów. - Gdyby ranking opierał się na kryterium zdanego egzaminu maturalnego, to nasza szkoła znalazłaby się na pierwszym miejscu z wynikiem 100%. Każdy absolwent, który przystąpił do egzaminu, zdał go z powodzeniem - przypomina Robert Zynkowski. Dyrektor podkreśla, że najlepszą formą zachęcenia uczniów do wyboru danej szkoły jest uczestnictwo szkoły w targach edukacyjnych lub osobiste przekazanie jej oferty do szkół w powiecie kłodzkim. Z kolei tzw. Dzień Otwarty daje nowym, potencjalnym uczniom m.in. możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych z różnych przedmiotów, a następnie podjęcia decyzji na „tak” lub „nie”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nie złoto, a brąz

Obrazek użytkownika W25
  • W25
  • 08-02-2019

A pociąg odjechał....

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×