REKLAMA

Gdzie ten remont?

Pogarsza się stan budynku przy ul. Łużyckiej 4 w centrum Nowej Rudy, a wraz z nim pogarsza się komfort życia mieszkańców, którzy żądają remontu nieruchomości.

Sprawą budynku przy ul. Łużyckiej 4 zajęliśmy się na początku stycznia. Wówczas lokatorzy bali się wychodzić z budynku, żeby nie dostać w głowę spadającą dachówką. Później do tego problemu doszedł problem wody kapiącej z sufi tu, bo na dachu zalegał śnieg. Wówczas Marian Zdunek - prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapewniał, że jeszcze w tym roku Łużycka 4 doczeka się remontu, bo wspólnota podjęła uchwałę o opracowaniu dokumentacji i kapitalnym remoncie budynku wraz z dachem.
Wracamy do sprawy
- Fatalnie żyje się w kamienicy, która jest w rozsypce - mówi nam Piotr Geselle, mieszkaniec Łużyckiej 4. - Zostało nam obiecane, że budynek pójdzie do remontu, ale urzędnicy ciągle mają z czymś problem i remont może nie odbyć się do czasu, aż ktoś zginie od dachówki, która spadnie mu prosto na głowę lub od ściany która się zawali. Po deszczach woda niedługo nas chyba zaleje. Jest kosztorys, wybraliśmy wykonawcę, mamy cenę, wszystko jest podpisane, ale słyszymy, że remont nie może się odbyć. A ja się pytam, ile warte jest ludzkie życie? - zastanawia się zbulwersowany mieszkaniec.
Będzie remont
Prezes Zdunek podtrzymuje, że remont będzie. Nie podaje jednak konkretnej daty rozpoczęcia robót. Wiadomo, że zakres prac obejmie remont elewacji i ocieplenie, wymianę okien w częściach wspólnych, remont dachu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej. Teraz wspólnota mieszkaniowa jest na etapie podejmowania uchwał dotyczących remontu kapitalnego budynku i wykonania wewnętrznej instalacji gazowej oraz wentylacji. Przeszkód w rozpoczęciu tych prac nie powinno być. - Dokumentacja projektowo-kosztorysowa została zgłoszona do Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Posiadamy również stosowną opinię Konserwatora Zabytków - zapewnia Zdunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gdzie ten remont?

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×