REKLAMA

Dozwolone od lat osiemnastu

foto: ilustracyjne pixabay.com

Są wakacje. Jest wolne. Trzeba jakoś zagospodarować czas. Najlepiej na boisku, na świeżym powietrzu, ale co wówczas, gdy dostęp na nie jest utrudniony.

- Nie każdy wyjeżdża na wakacje. Z dzieckiem na boisku w Ludwikowicach Kł. musi być dorosła osoba. Zabrałem więc wnuczka. Wziąłem klucz z Centrum Kultury i poszedłem z nim pokopać piłkę. Za chwilę pojawiło się chyba z 8 osób i pytają do której będziemy, bo oni też pokopaliby sobie piłkę. Młodzież 18-letnia bez problemu dostanie klucz, ale takie dzieci też chciałyby tu pobyć, a same nie mogą. Pracownicy snują się pod centrum. Dlaczego osoba odpowiedzialna za sport nie zajmie się tym sportem? - zastanawia się mieszkaniec Henryk Gieszczyński.
Dyrektor odpowiada
Dyrektor Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł., Gabriela Buczek problemu raczej nie widzi. - Zgodnie z regulaminem użytkowania boiska, osoby poniżej 18 roku życia, korzystające z niego muszą być pod opieką osoby dorosłej. Nie wpuszczani samodzielnie są małoletni i nietrzeźwi - przypomina dyrektor Buczek. - Nie przestrzeganie tej zasady skutkuje dewastacją obiektu. Klucz wydawany jest przez pracownika Centrum Kultury. Osoby małoletnie bez opieki dorosłych mogą korzystać i korzystają z boiska podczas zajęć organizowanych przez nasze centrum: w roku szkolnym zgodnie z harmonogramem sekcji, w wakacje - zgodnie z harmonogramem zajęć wakacyjnych. Ponadto instruktor CKGNR (sekcja piłki nożnej) bardzo często udostępnia boisko również w soboty i niedziele - ocenia dyrektor. Co ciekawe, dyrektor gminnego centrum kultury podkreśliła, że kwestia korzystania z boiska to nie jest kwestia do ustalania między nią, a Gazetą Noworudzką, a ze względu na dużą liczbę imprez po południu korzystanie z boiska może być ograniczone. Problem w tym, że dzieci jak to dzieci. Nie wszystkie wyjeżdżają na wakacje, nie wszystkie korzystają z zajęć prowadzonych przez centrum kultury, a dzień jest długi i gdy przychodzi chęć pokopania piłki, to chciałyby z tego boiska skorzystać.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dozwolone od lat osiemnastu

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Nie popisali się strażacy ochotnicy z gminy Radków. Mieli zabezpieczać zawody sportowe „Garmin Ultra Race Radków 2019” i „Garmin Triminator Radków”, a mało brakowało, aby przez nich w ogóle się one nie odbyły.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×